Premium TOGG

Ustayı bagajda göndermiyorlar ama hemen hemen her markanın bir yetkili servisi var her ilde. TOGG'un yetkili servisini doğuda göremedim ben. Şarj problemine gelirsek arabaya çamur atmak için değil elektrikli bir arabanın genel sorunu olarak söyledim. Türkiye'nin hak sahibi olması arabayı yerli ve milli yapmaz. Arabadaki şeylerin yarısından çoğu yabancı üretim. Araba ne yerli ne de milli olur öyle. Vites problemi gibi birkaç kronik arızasının daha olduğunu da duymuştum.

Modem problemi olduğunu görmüştüm.

Yine de milletin durumunun farkında olmayıp direkt üst sınıf bir SUV ile piyasaya girmek ne kadar mantıklı?
Bu konuda kamuoyunda ciddi bir yanılgı var gibi, bu aracı devlet yapmıyor ki. Özel bir şirket ki bu şirketleri oluşturanlar da çok uzun yıllardır bu sektörün içindeki isimler. Bence piyasayı bizden iyi okuyorlardır orası ayrı ama son yıllarda SUV popülerliğinin arttığını herkes görebilir yani şirketin doğrudan bu modelle piyasaya çıkması şaşılacak bir konu değil. Bir biraz daha duygusal yaklaşıyoruz belki de siyasilerin bu arac üzerinden yaptığı popülizm bizi bu beklentiye itti olabilir ama bu araç herkes arabaya binsin diye üretilmiyor.

Sadece görebiliyoruz zaten.
Hocam böyle bir otomobil için gayet makul bir fiyatı var. Tesla 3 milyon olmuşken TOGG 1.5 milyon.

Bomboş bir araba. Hava soğuk olduğunda 10 dakika ısınmadan vites geçmeme problemine sahip. Sanayide ustası desen yok. Elektrikli şarj istasyonu desen imkan inanılmaz kısıtlı. Yerli ve milli desen değil. Elle tutulur yanı yok.
Hocam şu anda herhangi bir elektrikli araba ustası bu araç ile de ilgilenir elektrikli arabalar Yeni yaygınlaştığı için usta bulmak zor yani Tesla için de aynı durum var. Şarj istasyonu TOGG'la alakalı değil sonuç olarak herhangi bir şarj istasyonu ile TOGG şarj edilebilir. Vites sorununa gelirsek onu güncelleme ile çözdüler.

Son düzenleme:
Premium derken V2 paket mi oluyor?

Son düzenleme:
Hayır videoda premium araçlar gibi muamele görmüş o yüzden.

Egea'nın 1.1 milyon olduğu yerde TOGG'a 1.5 milyon çok üst sınıf gibi hissettirmedi.

Ben de onu söylüyorum zaten fiyat için Egea'ya da Volkswagen için golf ya da Renault için Clio'ya da Toyota için Corolla örnekler sonsuza kadar verilebilir bu saydığım arabaların amaçları lüks donanımlara sahip olmak değil en optimum donanımlara sahip olup fiyat konusunda avantajlı olmaları. Bizim ülkemiz için söylemiyorum bu araçlar kendi ülkelerinde vatandaşların alıp taksitle birkaç yıl içinde rahatlıkla ödeyebildikleri araçlar zaten bu yüzden markanın en çok satanları bu araçlar oluyor genelde. TOGG segmentine göre ucuz bir araç fakat halkın ihtiyaçları düşünülerek ortaya çıkmış bir proje değil. Şimdiye kadar da en azından bir tane hatchback araba duyurmuş olmaları gerekiyordu. Zaten kimse ilk arabasından kusursuz bir araba yapmalarını beklemiyordu. Yerli ve milli konusunda da size katılıyorum bu araba yerli ve milli. Yok tasarımını biz yapmadık yok şu parçası şuradan geliyor şu kadarı şuradan geliyor ile olmuyor işler zaten. Şu anda neredeyse bütün otomobil markaları ortak platform araç üretiyorlar maliyetini düşürmek için. Hatta bazı modeller sadece logo değişimi yapıyor. O yüzden bu taraftan arabaya çamur atmak sadece saçmalık.

Bomboş bir araba. Hava soğuk olduğunda 10 dakika ısınmadan vites geçmeme problemine sahip. Sanayide ustası desen yok. Elektrikli şarj istasyonu desen imkan inanılmaz kısıtlı. Yerli ve milli desen değil. Elle tutulur yanı yok.

Alma o zaman kardeşim zorla eline vermiyorlar zaten.

Ben de onu söylüyorum zaten fiyat için Egea'ya da Volkswagen için golf ya da Renault için Clio'ya da Toyota için Corolla örnekler sonsuza kadar verilebilir bu saydığım arabaların amaçları lüks donanımlara sahip olmak değil en optimum donanımlara sahip olup fiyat konusunda avantajlı olmaları. Bizim ülkemiz için söylemiyorum bu araçlar kendi ülkelerinde vatandaşların alıp taksitle birkaç yıl içinde rahatlıkla ödeyebildikleri araçlar zaten bu yüzden markanın en çok satanları bu araçlar oluyor genelde. TOGG segmentine göre ucuz bir araç fakat halkın ihtiyaçları düşünülerek ortaya çıkmış bir proje değil. Şimdiye kadar da en azından bir tane hatchback araba duyurmuş olmaları gerekiyordu. Zaten kimse ilk arabasından kusursuz bir araba yapmalarını beklemiyordu. Yerli ve milli konusunda da size katılıyorum bu araba yerli ve milli. Yok tasarımını biz yapmadık yok şu parçası şuradan geliyor şu kadarı şuradan geliyor ile olmuyor işler zaten. Şu anda neredeyse bütün otomobil markaları ortak platform araç üretiyorlar maliyetini düşürmek için. Hatta bazı modeller sadece logo değişimi yapıyor. O yüzden bu taraftan arabaya çamur atmak sadece saçmalık.
Hocam maalesef ülkemizde araba parasından daha fazla vergi ödüyoruz bu yüzden otomobil olarak baktığımızda alım gücümüz yurtdışına göre çok az. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde TOGG'un model yelpazesine 4 farklı model de eklenecek diye biliyorum bunlardan biri de hatchback. Ancak şahsi fikrim ekonomi odaklı bir model de olsa fiyatın 1 milyonun altında olmayacağı yönünde bunun da sebebi vergi. yoksa 30 bin Euro'ya satılan Golf Türkiye'de 1.5 milyon olmazdı. Maalesef ülkemizde böyle.🙁

Geri
Yukarı