Prime A620M-K anakarta M.2 SSD ve SATA SSD mi yoksa bir tane M.2 SSD mi takılmalı?

pmanx

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu anakartta sadece bir adet M.2 SSD slotu bulunuyor ve de elimizde Samsung 980 EVO 500GB bulunmakta. Sizce bu SSD'yi elden çıkarıp 1 TB DRAM'li bir SSD takmak mı daha mantıklı yoksa sisteme 500GB bir SATA SSD mi takmak daha mantıklı? Bütçe sıkıntısı yok açıkçası ancak performans aynı olacaksa 980 satmakla uğraşmayalım... Alınan SATA SSD depolama için mi olmalıdır? Çok teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki de satıp 1 TB M.2 almak daha mantıklı fakat SSD'yi satmak zamanımı alacak diyorsanız SATA SSD de tercih edebilirsiniz. Diğer soruya gelirsek SATA SSD'ler o kadar yavaş okuma yazma hızlarına sahip değiller sadece depolama için kullanmanıza gerek yok.

Tabii ki de satıp 1 TB M.2 almak daha mantıklı fakat SSD'yi satmak zamanımı alacak diyorsanız SATA SSD de tercih edebilirsiniz. Diğer soruya gelirsek SATA SSD'ler o kadar yavaş okuma yazma hızlarına sahip değiller sadece depolama için kullanmanıza gerek yok.
Peki hocam ddr5 destekli bu anakart ve r5 7500f için 1 TB ssd öneriniz var mıdır? 970 evo plus veya 980 pro gibi, hangisi en f/p veya mantıklı daha emin olamadım da...

Hocam 980 Pro da PCI-e 4.0 desteği var. Aynı zamanda anakartınızda da var. Bence 980 Pro daha mantıklı. Zaten 970 EVO Plus ile fiyatları çok yakın. Yine de benim pek bilmediğim SSD'ler bunlar. Arkadaşlardan bilen varsa onların bakması daha iyi olur.

Hocam 980 Pro da PCI-e 4.0 desteği var. Aynı zamanda anakartınızda da var. Bence 980 Pro daha mantıklı. Zaten 970 EVO Plus ile fiyatları çok yakın. Yine de benim pek bilmediğim SSD'ler bunlar. Arkadaşlardan bilen varsa onların bakması daha iyi olur.
adamsınız teşekkürlerr, başka öneri varsa alabiliriz arkadaşlar... 980 pro +/-'lerine bakayım sanırım onu çekeceğim...

980 pro alacaktım lakin 300tl ucuza fury renegade'e denk geldim, araştırmalarım sonucu bu ssdye çok daha iyi diyen çoktu acaba ne önerirsiniz arkadaşlar? sırasıyla şu şekilde liste yaptım 980pro>fury renegade>kc3000=p5 pro plus

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı