Prime B450M-K II anakart 5600G destekler mi?

TarıkT61

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, dün ASUS Prime B450M-K II anakart almıştım haftaya da Ryzen 5 5600G işlemci alıp sistemi çalıştırmayı düşünüyordum. Fakat anakartım Ryzen 5 5600G desteklemez gibi bir şey duydum. Böyle bir şey var mı? Varsa çözümü nedir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 4300GE kullanıyorum. Bu anakartlarda BIOS güncellemesi yapmadan desteklemiyordu. Ben çok zorluklarla yaptım ama sizde işlemci takmadan BIOS güncellemesi yapabiliyorsunuz. Onu da bir araştırın kendim B450M S2H kullanıyorum.

Bende 4300GE kullanıyorum. Bu anakartlarda BIOS güncellemesi yapmadan desteklemiyordu. Ben çok zorluklarla yaptım ama sizde işlemci takmadan BIOS güncellemesi yapabiliyorsunuz. Onu da bir araştırın kendim B450M S2H kullanıyorum.

İşlemci takmadan B450M S2H BIOS nasıl güncellediniz?

İşlemci takmadan B450M S2H BIOS nasıl güncellediniz?
Bir kaç tane satıcı ile konuştum güncelleyip gönderir misiniz diye sadece Trendyol'dan birisi kabul etti ama onlada konuşmamız da biraz gerginlik oldu. Güncelledik diyip gönderdiler kutuyu bile açmamışlar. Arkadaşımın Ryzen 3 1200 işlemcisi ve GTX 1050Ti ekran kartını alıp BIOS güncelledim. Cidden çok sıkıntılar çektim. Birde BIOS güncellemesinde direk en üstü kurmuyor. Mesela sürüm F50 diyelim F50'den sonra olan hepsini indirip Flash belleğe atınız. Bir üst sürüm neyse öyle kurup ilerleyiniz. Ben direk F60'a güncellemeye çalıştım olmadı. Bir daha söküp diğer kasaya işlemci ekran kartını takıp dosyaları flash belleğe attım.

Birkaç tane satıcı ile konuştum güncelleyip gönderir misiniz diye sadece Trendyol'dan birisi kabul etti ama onlada konuşmamız da biraz gerginlik oldu. Güncelledik deyip gönderdiler kutuyu bile açmamışlar. Arkadaşımın Ryzen 3 1200 işlemcisi ve GTX 1050 Ti ekran kartını alıp BIOS güncelledim. Cidden çok sıkıntılar çektim. Bir de BIOS güncellemesinde direk en üstü kurmuyor. Mesela sürüm F50 diyelim F50'den sonra olan hepsini indirip flash belleğe atınız. Bir üst sürüm neyse öyle kurup ilerleyiniz. Ben direk F60'a güncellemeye çalıştım olmadı. Bir daha söküp diğer kasaya işlemci ekran kartını takıp dosyaları flash belleğe attım.

İşlemci takmadan güncelleme yapabilirsiniz dediniz şimdi işlemci taktım diyorsunuz.

B450M-K II'de BIOS Flashback var bu sayede görüntü almadan BIOS güncellersin ama pek iyi bi' anakart değil 5000 serisi ile kullanmak için. Mosfet soğutması yok, alt seviye bi' anakart.

Geri
Yukarı