Prime B450M K II ve 1660 Super sisteme işlemci önerisi

Darboğaz olmaz.

Darboğaz dediğin olay öyle olmuyor. İşlemcinin ekran kartına yetersiz gelmesi lazım. Yanlış bilgilendiriyorsun. i3-3240 ile 1660S mesela darboğaz yapar. Sen ekran kartına işlemci yetersiz gelir diyorsun resmen.

Adam işlemci yükselteceğim diyor. İşlemci yükseltilmesi ile darboğaz yaşanmaz. Güçlü bir ekran kartına güçsüz bir işlemci takarsan darboğaz yaşarsın kısaca örnek vermek gerekirse.

5600 yukarısı bir işlemci almak AM4 çapında bana göre mantıksız AM5 yönelebiliyorsan AM5 yönel.

@amorphiss4 bütçeniz nedir işlemci için?

AM5 önerdiklerin neler anakartla işlemci olarak teşekkür ederim yanıtın için.

Darboğaz olmaz.

Darboğaz dediğin olay öyle olmuyor. İşlemcinin ekran kartına yetersiz gelmesi lazım. Yanlış bilgilendiriyorsun. i3-3240 ile 1660S mesela darboğaz yapar. Sen ekran kartına işlemci yetersiz gelir diyorsun resmen.

Adam işlemci yükselteceğim diyor. İşlemci yükseltilmesi ile darboğaz yaşanmaz. Güçlü bir ekran kartına güçsüz bir işlemci takarsan darboğaz yaşarsın kısaca örnek vermek gerekirse.

5600 yukarısı bir işlemci almak AM4 çapında bana göre mantıksız AM5 yönelebiliyorsan AM5 yönel.

10 15k en son.

Elindeki sistemi 7K civarına sat bu sistemi al.

İşlemciyi 5600 RAM'i XPG SSD'yi de Kioxia yaparak alabilirsin. En azından elinde güzel sıfır bir sistem bulunmuş olur ve 4000 serisi bir kart kullanırsın.

Darboğaz olmaz.

Darboğaz dediğin olay öyle olmuyor. İşlemcinin ekran kartına yetersiz gelmesi lazım. Yanlış bilgilendiriyorsun. i3-3240 ile 1660S mesela darboğaz yapar.

Adam işlemci yükselteceğim diyor. İşlemci yükseltilmesi ile darboğaz yaşanmaz. Güçlü bir ekran kartına güçsüz bir işlemci takarsan darboğaz yaşarsın.

Hocam pardon ben hala ekran kartını güçlü işlemciyi zayıf zannediyorum kafa gitti salak gibi tartışıyorum bir de. Siz haklısınız darboğaz olmaz ve bence de 5600 üstü işlemci alacaksan AM5 yönelmelisin.

Darboğaz olmaz.

10 15 bin TL civarı.

10 15 bin TL civarı.
Attığım sistemi alabilirsin.

Ya da bu şekilde AM5 yönelebilirsin.

Ben olsam yukarıda atmış olduğum Pulse 5A adlı sistemi alırdım. Seçim sana kalmış.

Ya da bu şekilde AM5 yönelebilirsin.

Ben olsam yukarıda atmış olduğum Pulse 5A adlı sistemi alırdım. Seçim sana kalmış.

Tamam hocam çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı