Prime B450M-K ile R7 4750G sorunsuz çalışır mı?

Ben ASUS Prime B450M-K anakart ile R7 4750G dahili grafik kartlı işlemci ile kullandığımda anakarttan veya işlemciden kaynaklı FPS sınırlaması var mı? Yani bazı modellerde anakart çıkışından maksimum 24Hz görüntü alınabiliyor benim kartımda böyle bir sorun(kısıtlama) olur mu yoksa sorunsuz çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ASUS Prime B450M-K anakart ile R7 4750G dahili grafik kartlı işlemci ile kullandığımda anakarttan veya işlemciden kaynaklı FPS sınırlaması var mı? Yani bazı modellerde anakart çıkışından maksimum 24Hz görüntü alınabiliyor benim kartımda böyle bir sorun(kısıtlama) olur mu yoksa sorunsuz çalışır mı?

Sıkıntı olacağını zannetmiyorum BIOS Update yapın güncel olsun her zaman.

Yani bazı modellerde anakart çıkışından maksimum 24Hz görüntü alınabiliyor benim kartımda böyle bir sorun(kısıtlama) olur mu yoksa sorunsuz çalışır mı?

Çözünürlüğe bağlı, güncel anakartların HDMI portları genelde 4K 30 FPS veya 8K 24FPS verebilir. 1080p 144FPS alabilirsin büyük ihtimal.

BIOS güncellemesi ile çalışacaktır, ama anakartta BIOS Flashback yoktu diye hatırlıyorum; bu durumda eski nesil bir işlemciye ihtiyacın var.

Çözünürlüğe bağlı, güncel anakartların HDMI portları genelde 4K 30 FPS veya 8K 24FPS verebilir. 1080p 144FPS alabilirsin büyük ihtimal.

BIOS güncellemesi ile çalışacaktır, ama anakartta BIOS flashback yoktu diye hatırlıyorum; bu durumda eski nesil bir işlemciye ihtiyacın var.

O işlemciyi almadan önce aktif kullandığım R5 2600 ile güncellerim büyük ihtimalle.

BIOS güncellemesi ile çalışacaktır, ama anakartta BIOS Flashback yoktu diye hatırlıyorum; bu durumda eski nesil bir işlemciye ihtiyacın var.
mesela bu kartta yenileme hızı (hdmı) yazan yer 24 ben her halükarda 24 hz mi alırım yoksa bu 8k için mi geçerli

O işlemciyi almadan önce aktif kullandığım R5 2600 ile güncellerim büyük ihtimalle.

O zaman sıkıntı yok, eğer elektrik şebeken stabil ise şu anda da güncelleyebilirsin. O zaman uğraşmana gerek kalmaz.

O zaman sıkıntı yok, eğer elektrik şebeken stabil ise şu anda da güncelleyebilirsin. O zaman uğraşmana gerek kalmaz.

Mesela bu kartta yenileme hızı (HDMI) yazan yer 24 ben her halükarda 24 Hz mi alırım yoksa bu 8K için mi geçerli.

Hocam bunu da cevaplar mısınız bir de APU işlemciyle ekran kartı birleşik ya bunda herhangi bir işlemcinin frekans düşüşü dahili karta verme gibi olay olmuyor değil mi ikisi bağımsız.

Mesela bu kartta yenileme hızı (HDMI) yazan yer 24 ben her halükarda 24 Hz mi alırım yoksa bu 8K için mi geçerli.

1.4b HDMI sürümü.

HDMI.png

Bu tabloya göre, 1080P'de 144Hz alabilirsin. 8K desteklemiyor, 4K'da 30FPS yazan sitesinde ise 24FPS maksimum.
Bir de APU işlemciyle ekran kartı birleşik ya bunda herhangi bir işlemcinin frekans düşüşü dahili karta verme gibi olay olmuyor değil mi ikisi bağımsız.

Şöyle söyleyeyim, sıcaklıklara bağlı. Ama işlemci düşük GHz diye grafik birimi de kendisi düşürmez. Düşürüyorsa yüksek ihtimal ısınma sorunu vardır.

1.4b HDMI sürümü.

Eki Görüntüle 1282277

Bu tabloya göre, 1080P'de 144Hz alabilirsin. 8K desteklemiyor, 4K'da 30FPS yazan sitesinde ise 24FPS maksimum.

Şöyle söyleyeyim, sıcaklıklara bağlı. Ama işlemci düşük GHz diye grafik birimi de kendisi düşürmez. Düşürüyorsa yüksek ihtimal ısınma sorunu vardır.
teşekkür ederim hocam.
1.4b HDMI sürümü.

Eki Görüntüle 1282277

Yani hocam bu kartla 1440x900 60hz monitörümde hz kaybı olmadan kullanır mıyım yani 24 hz i geçer mi bu kart.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı