Prime B450M-K USB Portları PC Kapanınca Açık Kalma Sorunu

Metehan4402

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar Prime B450M-K anakarta sahibim. Bilgisayarı kapatınca mouse ve mikrofon ışıkları açık kalıyor güç kaynağının düğmesinden kapatıp açıyorum. Bu durum gerçekten yormaya başladı. İnternette bilgi de yok, kullanma kılavuzunda da yok yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Thermaltake 600w 80+ (kasa içinde gelen psu)

Aktif PFC nin usb portları ile alakası olduğunu düşünmüyorum.
Şahsen Kendimde Highpower 750w 80+ PSU mevcut , aktif PFC olduğu için bilgisayar kapandıktan sonra ne mouse nede klavyeden gücü kesiyor hepsinin ışıkları yanmaya devam ediyor PSU'yu 4 farklı anakartta'da denedim sonuç aynı :)

Şahsen Kendimde Highpower 750w 80+ PSU mevcut , aktif PFC olduğu için bilgisayar kapandıktan sonra ne mouse nede klavyeden gücü kesiyor hepsinin ışıkları yanmaya devam ediyor PSU'yu 4 farklı anakartta'da denedim sonuç aynı :)
Ama sorun şöyle oluyor. Düğmeden açıyorum güç kaynağını anakart ışıkları yanıyor mouse ışığı felan yanmıyor. Pc açıldıktan sonra kapatınca açık kalıyor. Galiba yazılım ile ilgili.

Ama sorun şöyle oluyor. Düğmeden açıyorum güç kaynağını anakart ışıkları yanıyor mouse ışığı felan yanmıyor. Pc açıldıktan sonra kapatınca açık kalıyor. Galiba yazılım ile ilgili.
Zaten benimki'de o şekilde kalıyor , yazılım ile ilgili olduğunu sanmıyorum.
Çünkü farklı PSU'larıda denedim ama sadece aktif PFC'ye sahip bir PSU'da bu sorunu yaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı