Prime B450M-KA anakarta M.2 SSD önerisi

M.Can4

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba...
ASUS Prime B450 m k model anakart kullanıyorum. M.2 SSD almaya karar verdim ancak anakartım M.2 için bir sınır belirliyor mu? Uyum olması gerekli mi? Kısacası bu anakart için M.2 alırken nelere dikkat etmeliyim? Ürün tavsiyesinde bulunabilirsiniz 1TB işimi görür; düşündüğüm M.2 modeli Adata Legend 850 Lite.

3000 geçmezse iyi olur

3000 ama asıl merak ettiğim anakart m2 alırken bir sınır koyuyomu

3000 geçmezse iyi olur.

3000 ama asıl merak ettiğim anakart M.2 alırken bir sınır koyuyor mu?

Sınırdan kastınız nedir? Herhangi bir M.2 takabilirsiniz.

Sınırdan kastınız nedir? Herhangi bir M.2 takabilirsiniz.
öncellikle önerdiğiniz model için teşekürler sınırdan kastım mesela şu okuma sınırının üstünü anakart kaldırmaz yada şu kadar depolama alanını destekler gibi

öncellikle önerdiğiniz model için teşekürler sınırdan kastım mesela şu okuma sınırının üstünü anakart kaldırmaz yada şu kadar depolama alanını destekler gibi
Depolama alanı için bir sınır yok. Okuma yazma hızı için sınır mevcut. Bu anakartın desteklediğinden daha yüksek hızli SSD takamayacağınız anlamına gelmiyor tabii.

peki o sınır nedir benim anakartım için ve sınırı geçmenin dezavantajı varmıdır?
Yanlış bilmiyorsam anakartınız gen 3 SSD destekliyor. Gen 3 SSD'ler en fazla ne kadar okuma yazma hızına ulaşabiliyorsa o kadar hızlı olur. Bir dezavantajı yok. Anakartınızın gen 3 mü gen 4 mü desteklediğinden emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı