Prime Video vs Netflix

Arkadaşlar bu arada televizyonum 4 K, 4K olan paketi almalı mıyım görüntü farkı çok mu?
4K'ya bir kere bulaşırsan bir daha bırakamazsın. Takıntı haline geliyor. Kendim o takıntıyı yaşıyorum şu an. Normalde çok göze batmayan şeyler 4K izlemeye başladıktan sonra normal kalite hiç bir şey izleyemiyorsun.

Arkadaşlar bu arada televizyonum 4 K, 4K olan paketi almalı mıyım görüntü farkı çok mu?
Farkı hissedersin ama verdikleri o “4K” gerçek 4K gibi olmayacak. Eğer o berrak görüntüyü almak istiyorsan servisler bunu sağlayamıyorlar. Burada yine korsan torrent video dosyaları daha kaliteli görüntü veriyorlar.

Piracy is a service issue. - Gabe Newell

4K'ya bir kere bulaşırsan bir daha bırakamazsın. Takıntı haline geliyor. Kendim o takıntıyı yaşıyorum şu an. Normalde çok göze batmayan şeyler 4K izlemeye başladıktan sonra normal kalite hiçbir şey izleyemiyorsun.

Farkı hissedersin ama verdikleri o “4k” gerçek 4K gibi olmayacak. Eğer o berrak görüntüyü almak istiyorsan servisler bunu sağlayamıyorlar. Burada yine korsan Torrent video dosyaları daha kaliteli görüntü veriyorlar.

Piracy is a service issue. - Gabe Newell.

Bu arada son olarak televizyonum OLED değil yani almasına alrım 4 k ama OLED olmadığından çok işime yarar mı? Yaramazsa boşuna al mıyım sadece derdim o yönde.

4K'ya bir kere bulaşırsan bir daha bırakamazsın. Takıntı haline geliyor. Kendim o takıntıyı yaşıyorum şu an. Normalde çok göze batmayan şeyler 4K izlemeye başladıktan sonra normal kalite hiç bir şey izleyemiyorsun.
Laptop ekranında değil 20klık televizyonda izlersen takıntı yapar tabi 😄

Torrent'den kastın IPTV falan mı?
1700244175027.jpeg

Forum kurallarında korsan paylaşım yapmam yasaktır. Bu yüzden olabildiğince isim vermekten ve bir linke yönlendirmekten kaçınacağım.

Normalde 2-3 saatlik bir 4K video 80GB’a kadar çıkabilir. Bir streaming servisinin sence milyonlarca insana aynı anda takılmadan bu büyüklükte bir dosyayı yayınlaması mümkün mü? Değil. 4K olarak dağıttıkları sıkıştırılmış 4K. Hala güzel mi? Bence hala güzel. Ama Netflix’in vereceği 4K, görüntü kalitesini çok önemseyen insanları kanser ediyor çünkü gerçek 4K değil. Korsanda ise dizi ve filmlerini Blue-Ray kalitesine bulman mümkün. Bundan bahsediyoruz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı