Priz bağlama

baris7707

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, mutfaktaki prizin dişi kırıldığı için duvardan çıkmış, yeni alıp değiştirdim. Denemek için şalteri kaldırdım fakat hemen geri kapandı. Bu prizden 2 metre sağda bulunan prize de elektrik gidiyor. Kontrol kalemiyle kontrol ettiğimde sadece sağdan ikinci kabloda elektrik var. Bu kabloları hangi sıraya göre bağlamalıyım. Soldan gelen kablolar tesisattan gelen kablolar, sağdan gelen kablolar ise yandaki prize giden kablolar. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-02-20 saat 00.47.08.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-02-20 saat 00.47.08.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, mutfaktaki prizin dişi kırıldığı için duvardan çıkmış, yeni alıp değiştirdim. Denemek için şalteri kaldırdım fakat hemen geri kapandı. Bu prizden 2 metre sağda bulunan prize de elektrik gidiyor. Kontrol kalemiyle kontrol ettiğimde sadece sağdan ikinci kabloda elektrik var. Bu kabloları hangi sıraya göre bağlamalıyım. Soldan gelen kablolar tesisattan gelen kablolar, sağdan gelen kablolar ise yandaki prize giden kablolar. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Elektrikci çağırmak çok mu zor can sağlığınız bu kadar mı önemli elektrik işi ciddi bir iş hafife alınmamalı.

220V da 1 kablo elektrik gösterir zaten. (Faz) Diğeri de Nötr olur. Elinizdeki prizin girişleri nasıl fotoğraf atar mısınız?

1 Faz da yön değişmeyeceği için kırmızı kabloları ikişer ikişer sağa ve sola takın ve vidasını sıkın. Sarı yeşil olanlar da topraklamadır, ortadaki yere takacaksınız. Dikkatli olun elektrik işi şakaya gelmez. Prizi bağladıktan sonra cihaz bağlamadan önce dikkatlice kontrol yapın, bir tarafta ışık yanmalı diğerinde yanmamalı.

1 faz da yön değişmeyeceği için kırmızı kabloları ikişer ikişer sağa ve sola takın ve vidasını sıkın. Sarı yeşil olanlar da topraklamadır, ortadaki yere takacaksınız. Dikkatli olun elektrik işi şakaya gelmez. Prizi bağladıktan sonra cihaz bağlamadan önce dikkatlice kontrol yapın, bir tarafta ışık yanmalı diğerinde yanmamalı.

Hocam bende aynı şekil yapmıştım ama dediğim gibi şalter attı. Tekrar bir deneyeyim.

Geri
Yukarı