Priz önerisi

Ahmet Metin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar, evimin elektrik tesisatı sanırım biraz sıkıntılı. Bilgisayarıma yeni PSU aldım, şu anda da kaliteli, güvenilir bir priz aramaktayım. Araştırmalarım doğrultusunda akım korumalı priz almam gerekiyormuş ama bazı videolar izledim orada da akım korumalı priz bir işe yaramaz falan diyorlar sizlere danışmak istedim. Biraz örneklendireyim illa ki anlayanlarınız vardır, mesela şu an kullandıgım prize hoparlörüm de takılı, hoparlör açık, bilgisayar kapalı diyelim. Hoparlöre yaklaşıp kulagınızı dayadığınızda böyle bir cızırtı sesi geliyor. PSU içerisinde enerji birikiyor bu normal mi bilmiyorum, mesela bilgisayarı kapattım. Kasa içi, mouse ve klavye ışıkları PSU içerisindeki enerjiden dolayı hala yanıyor. PSU şartelini kapatıp, PC açma düğmesine basıp enerjisini almam gerekiyor ki ışıklar kapansın vs. gibi durumlar yaşıyorum. Mümkünse minimum 3 metre olacak şekilde bir priz aramaktayım. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Bizim mahalleye yüksek akım yolladılar, evdeki elektronik ne varsa anakartı yandı, sadece televizyonumuz akım korumalı prize takılıydı, priz patladı ama televizyona bir şey olmadı.
bu prizi kullanıyorduk, olaydan sonra yine bundan alıp taktık.

Priz bilgisayar kapandıktan sonra ışıkların kapanmasını engellemez. Onu Bios ayarlarından kapatmalısınız. Priz için diğer markaları bilmediğim için güvenilir olarak bildiğim modeli öneriyorum.

Bizim mahalleye yüksek akım yolladılar, evdeki elektronik ne varsa anakartı yandı, sadece televizyonumuz akım korumalı prize takılıydı, priz patladı ama televizyona bir şey olmadı.
Arkadaşlar teşekkürler önerileriniz için yüksek ihtimal ya philips ya tunçmatik alıcaktım zaten. Ama bu kabloların uzunu yok mudur yahu hiç? Bakıyorum bakıyorum bulamıyorum. 1.5m 2m için yine uzatma kablosu falan kullancam bunu da istemiyorum direk prizden bilgisayara kadar yetişsin istiyorum. Minimum 3m civarı bulamaz mıyız acaba benim mi gözümden kaçıyor?

Geçmiş olsun

Geri
Yukarı