Prizde 2 tane kahverengi kablo var

Yorumları okurken kanser oldum. Elinize kontrol kalemi alın, Üçüne de değdirin. Kontrol kalemi yanarsa o fazdır. Eğer faz kahverengi olan kablo ise, mavi nötr diğer kahverengi de topraklama hattıdır. Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız elektrikçi çağırın.
Topraklama kablosunu takmanız gereken yerde dikkatli bakarsanız alttaki gibi bir logo görürsünüz.
unnamed.jpg

Topraklama oraya olacak, zaten 2 tane takılacak yer kalıyor; faz ve nötr onları da nereye bağladığınız fark etmez.

Yorumları okurken kanser oldum. Elinize kontrol kalemi alın, üçüne de değdirin. Kontrol kalemi yanarsa o fazdır. Eğer faz kahverengi olan kablo ise, mavi nötr diğer kahverengi de topraklama hattıdır. Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız elektrikçi çağırın.
Topraklama kablosunu takmanız gereken yerde dikkatli bakarsanız alttaki gibi bir logo görürsünüz.
Eki Görüntüle 587905
Topraklama oraya olacak, zaten 2 tane takılacak yer kalıyor; faz ve nötr onları da nereye bağladığınız fark etmez.

Hocam kanser oldum derken kontrol kalemiyle evet faz bulunur ve muhtemelen evet faz kahverengilerden biridir mavi de normal şartlarda evet nötrdür ama ben bizzat şahit olduğum için söylüyorum iki aynı renk bir farklı renk varsa o farklı rengi de toprak yapabiliyorlar neden + ve - fark etmiyor prizin sağına ve soluna takılır ama toprağın muhakkak karışmaması lazım nötrle ikisi de - sonuçta.

Hocam kanser oldum derken kontrol kalemiyle evet faz bulunur ve muhtemelen evet faz kahverengilerden biridir mavi de normal şartlarda evet nötrdür ama ben bizzat şahit olduğum için söylüyorum iki aynı renk bir farklı renk varsa o farklı rengi de toprak yapabiliyorlar neden + ve - fark etmiyor prizin sağına ve soluna takılır ama toprağın muhakkak karışmaması lazım nötrle ikisi de - sonuçta.
Teşekkürler yorumun için. Taktım sonuçta karışmış olsa bir sorun çıkmaz mıydı onu soruyorum. Şu an pc bağlı 2 gündür.

Teşekkürler yorumun için. Taktım sonuçta karışmış olsa bir sorun çıkmaz mıydı onu soruyorum. Şu an PC bağlı 2 gündür.

Rica şöyle söyleyeyim - yani nötr ve toprak bunların karışmaması gerekir nötr ü asfalt yol toprağı toprak yol olarak düşünün hangisinde daha rahat araba gider misali inş. Bir sorun yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı