Çözüldü Prizden fişi çekme sonrası sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali_Gucluel

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, ben evde yokken kardeşim bilgisayarı açmış ancak kapatamamış. Daha sonra da çoklu pirizin düğmesine basarak gücü kesmiş. Bilgisayarı açıyorum ancak siyah bir ekran var. Çok araştırdım, herkes CTRL+alt+del yapıp görev yöneticisine giriyor ancak bende ekranda hiçbir şey olmuyor. Monitörün arkasındaki vidalı kabloyu çıkardığımda kabloyu takınız diye bir uyarı geldi yani sanırım monitörde bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kasanın arkasında monitörden gelen kablo, ekran kartına ulaşıyor. Bir de ekran kartının olduğu yatay panelin dışında, diklemesine olan ufak bir panelde, aynı girişten olması lazım; monitörden gelip ekran kartınıza ulaşan kabloyu bir de dediğim yere takarak deneyebilir misiniz?

Yani kablonuzu ekran kartınıza değil de anakartın üzerinde bulunan görüntü çıkışına takmış olacaksınız.
Hocam CTRL+SHİFT+WİNDOWS+B ye basmayı deneyin siyah ekran geldiğinde.
Bu komut ekran kartını yeniden başlatıyor ve muhtemelen sorununuz çözülecektir.

Açtıktan sonra siyah ekran dışında hiçbir görüntü gelmiyor mu? Onboard'dan görüntü alabiliyor musunuz?
Hiç bir görüntü yok ancak dediğim gibi monitörün arkasındaki vidalı kabloyu çıkarttığı da kabloyu kontrol et diye bir yazı çıkıyor onboard dan görüntü almış sayılırmıyım bilemiyorum çok hakim değilim parçalara

Kasanın arkasında monitörden gelen kablo, ekran kartına ulaşıyor. Bir de ekran kartının olduğu yatay panelin dışında, diklemesine olan ufak bir panelde, aynı girişten olması lazım; monitörden gelip ekran kartınıza ulaşan kabloyu bir de dediğim yere takarak deneyebilir misiniz?

Yani kablonuzu ekran kartınıza değil de anakartın üzerinde bulunan görüntü çıkışına takmış olacaksınız.

Çözüm

Denedim ancak olmadı birde Ctrl+win+shift+B yaptığından beri bilgisayar kapanmıyor acaba resetleme işlemi devam mı ediyor?

Onboard'dan da görüntü gelmediyse bence sistemde bir bug oluşmuş şu anlık.
Anakartın üzerinde aşağıda attığım resimdeki gibi bug bildiren ışıklar oluyor, bilgisayar açılırken bu ışıklardan biri belli bir süreliğine yanıyor mu acaba?
Yanıyorsa hangisi yanıyor?
https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/8c9e43aa-46d6-4939-8fe5-ff20a3696141-jpg.311381/
Son olarak tek parça ram kullanıyor olabilir misiniz? Ben de bir süredir tek parça ram kullanıyorum ve bahsettiğiniz gibi birkaç bug yaşayabiliyorum bazen.

Yeni konular

Geri
Yukarı