Prizler masaüstü bilgisayarın gücünü kaldırır mı?

Hermanos LP

Femtopat
Daha fazla  
Bu konuyu nereye açacağımı bilemedim ama en mantıklı yer burası gibi geldi. Benim sorunum şimdi 2 gün sonra Kıbrıs'a gideceğim üniler açılacak. Özel yurtta kalacağım. Zamanında laptop ile aynı yurda gidip geliyordum ama bu sefer masaüstü topladım RTX 3070 Ti ve AMD Ryzen 7 5700 var. Bu konulardan hiç anlamıyorum. Acaba yurdun elektriği 500 watt civarı kaldırır mı ya. Hani evlerde fırınla başka bir şeyi aynı anda actıgımızda şalterler atar ya onun gibi bir şey olmasından korkuyorum. Tabii fırın dediğin 2K watt civarı harcayan alet ama sonucta yurda gideceğim için merak ettim. Böyle bir sorun yaşayan ya da deneyip sorun yaşamadıgını gören birileri vs var mı ya da bu konuda elektrikten anlayan birileri? Ben hiç anlamıyorum. Odada klima var, klimalar da yuksek enerji harcar ama bilemiyorum.

"Bilgisayarın gücü elektriği kaldırır mı?" değil, "Prizler masaüstü bilgisayarın gücünü kaldırır mı?" olmalı başlık. Bilgisayarın elektriği kaldıracağı bir şey yok sonuçta. Soru ters.

Sorunuzun cevabına da geleyim. En berbat tesisat bile 500W güç ihtiyacını karşılar. Çektiği çekeceği 2-3A olur o sistemin ki o da çıkmaz. Sistemde 500W PSU var diye o gücü çekmesi gerekmez. Donanım ve ihtiyaca göre değişir. Düşünmenize bile gerek yok zaten. Kullanırsınız her türlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı