Problemler konusu nasıl halledilir?

Lindamca

Picopat
Sınava kadar 3 ay kaldı. Matematikte temelim var. En son Toprak yayınlarının matematik denemesini ilk defa çözdüm. Geometri üç soru ve kalan ilk sorulardan olan 7 soruyu yaptım. Toplam 11 net oldu. Problemleri yapamadım. Elimde Çap fasikülü var. Biraz çözmeye çalıştım. Konu olarak ilerleyemiyorum. Problemleri nasıl ilerleyebileceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınava kadar 3 ay kaldı. Matematikte temelim var. En son Toprak yayınlarının matematik denemesini ilk defa çözdüm. Geometri üç soru ve kalan ilk sorulardan olan 7 soruyu yaptım. Toplam 11 net oldu. Problemleri yapamadım. Elimde Çap fasikülü var. Biraz çözmeye çalıştım. Konu olarak ilerleyemiyorum. Problemleri nasıl ilerleyebileceğim?
Hocam daha basit bir kitaptan başlayın, youtubede anladığınız hocalardan dinleyin. Oran orantıyı çözerseniz bile 1-2 soru kazandırabilir. Çözümlü sorulara bakın fakat anlamaya çalışın matematikte çözüm ezberlenmiyor bence. Ben de size bir şey sormak istiyorum, 10.sınıfım ve sözel derslerim 9-10 çok kötü. Nasıl toparlarım?

Hocam daha basit bir kitaptan başlayın, YouTube'da anladığınız hocalardan dinleyin. Oran orantıyı çözerseniz bile 1-2 soru kazandırabilir. Çözümlü sorulara bakın fakat anlamaya çalışın matematikte çözüm ezberlenmiyor bence. Ben de size bir şey sormak istiyorum, 10.sınıfım ve sözel derslerim 9-10 çok kötü. Nasıl toparlarım?

Hocam sözelden basit bir şey yok ki hele 9-10 da bir de ders notlarını yazıp okumanız bile aklınızda kalmasına vesile olur. Ben sözelciyim bu sene son senem sözel derslerin de ders notları buldum internetten her ders için onları okudum ezberledim sonra sınavlar 70-80

Ama sayısal da berbatım antrenmanlarla matematik kitabında bile zorlanıyorum yani şu an rasyonel sayılardayım bir yer de bir takılıyorum sonra hevesim kaçıyor.

Mantığı aynı zaten soruların değil mi?

Hepsinin temelinde sayı problemleri yatıyor. Birazcık ta kesir ve rasyonel sayı bilgisi şart. Yani bunları bilirsen diğerleri kektir. Sadece hareket bana göre karmaşık geliyor ama halledilemeyecek bir konu değil.

Çap problemlerini ben de almayı düşünüyorum ama çok yeni nesil değil. Daha çok problemlere yeni başlayanlara hitap eden bir kitap. Ama siz kesinlikle çözün. Çap'ın konu özetleri ile çözümlü örneklerini de sakın atlamayın. Önce kendiniz çözün, sonra çözüme kendiniz bakın.

Hepsinin temelinde sayı problemleri yatıyor. Birazcık ta kesir ve rasyonel sayı bilgisi şart. Yani bunları bilirsen diğerleri kektir. Sadece hareket bana göre karmaşık geliyor ama halledilemeyecek bir konu değil.

Çap problemlerini ben de almayı düşünüyorum ama çok yeni nesil değil. Daha çok problemlere yeni başlayanlara hitap eden bir kitap. Ama siz kesinlikle çözün. Çap'ın konu özetleri ile çözümlü örneklerini de sakın atlamayın. Önce kendiniz çözün, sonra çözüme kendiniz bakın.

Sabrıyla bitirmem lazım anladım. Çaptan sonra bilgi sarmal > apotemi problemler fasiküllerinden gitsem nasıl olur? Vaktim yok ama yetiştirebileceğimden eminim.

Bu arada AYT matematikte konuları biliyorum. Konu kısımları kolay da soru çözümü bazıları yapıyorum bazıları yapamıyorum. Yapamadığım soruları bakıp da değerlendiriyorum. Pek verimli olmuyor. Emin olamıyorum gibi hissim var. AYT matematikte bu sorunu nasıl aşabilirim? 1 haftaya kadar hepsini sindirip bitirebilirim. Elimde 3D, apotemi fonksiyonlar; çap türev, integral fasikülleri var. 345'i çektirerek çözüyorum.

Yazdıklarımı bir daha bakınca yazmayı becerememişim konuşma deneyimim olmadığı için. Umarım anlatabilmişimdir.
@Camila @Blacksidemre hocam en son attığım mesajımı görmediniz galiba.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı