TYT biyoloji kalıtım konusu nasıl halledilir?

Lindamca

Picopat
Arkadaşlar bütün biyolojiyi hepsini bitirdim. Hiçbir ezber vb. yapmadım, kalıtım konusu hariç.
Palme TYT konu anlatımından çalışıyorum. Çalışınca konu bilgisi yetersizmiş gibi geliyor. Bu konuyu nasıl halletmem lazım? Kaynak önerisi, YouTube video önerisi olabilir. Bunun bitirmem lazım ki fen denemelerinde bir net gidiyor.

Siz oradan mı hallettiniz? Ben bir kısmına kadar gelmiştim. Ondan sonra ne oldu bilmiyorum? Bir daha dinleyerek uğraşıyım sanırım.

Benim görüşüm bir konuyu soru çözmeden halledemezsiniz. İstediğiniz yerden izleyin ama soru çözmezseniz anlaşılmıyor.

Hocam konunun bir kısmı okuduktan sonra yandaki soruları çözüyorum. Haliyle pekişmiş oluyorum. Bütün biyoloji konuları okuyarak çözerek hallettim basit ders. Tabii kalıtım konusu hariç.

Hiç tavsiye etmiyorum. Ezber yöntemi ile anlatıyor.
Ben ordan halletim.
Siz oradan mı hallettiniz? Ben bir kısmına kadar gelmiştim. Ondan sonra ne oldu bilmiyorum? Bir daha dinleyerek uğraşıyım sanırım.

Hocam konunun bir kısmı okuduktan sonra yandaki soruları çözüyorum. Haliyle pekişmiş oluyorum. Bütün biyoloji konuları okuyarak çözerek hallettim basit ders. Tabii kalıtım konusu hariç.

Biyoloji sana basit mi geliyor? Çıldıracağım matematik yapıyorum fizik yapıyorum herkesin kolay dediği biyolojiyi yapamıyorum. Delireceğim ulan, bu biyolojinin olayı nedir, nasıl yaparım bir tavsiye verin lütfen.

Geri
Yukarı