Profesyonel futbolcu olmak istiyorum

Öncelikle, eğri oturup doğru konuşmak lazım. Sonuçta önümüzde bir hayat var.

Futbolculuk garanti meslek değildir. Avrupa'daki Büyük kulüplerin altyapısından bile yılda binlerce oyuncu arasından 100-200 tane futbolcu ancak çıkıyordur. Bu çok düşük bir rakam.

Türkiye'de bu rakam daha da düşüyor. Futbolculara ve antrenörlere torpil var dolayısıyla çoğu kişi hakettiği yerde değil. Futbolcu olarak pişmen için doğru antrenörlerin eline düşmen lazım. O da yanlış yönetilen Türkiye'de çok düşük bir ihtimal. Kaldı ki her pişmiş oyuncuyu da futbolcu yapmıyorlar. Arkanda bir güç olması veya yurtdışındaki altyapıların dikkatini çekmen lazım.

Bunları bir şekilde atlattın diyelim yeşil sahalardaki yerin yine garanti olmayacak. Bayern Münih altyapısında top koşturan akrabamız vardı. Trafik kazası kurbanı oldu.

Sonuç olarak, futbolcu olmayı deneyebilirsin, çalışabilirsin ancak bunu okulla yapmaya çalış ki geleceğinde sıkıntılar yaşama.
Güçmü keşke her sizin gibi iyi insanda olsa Yanından bile geçemem abi .Arkam(çevre) ,destek olacak bir kişi veya gücüm yok.Güzel yorumun için sağol.Bizlerin futbolcu olmasındaki amaç müthiş bir hayat yaşamak değil benim değil başka bir arkadaşımızın olabilir. Benim iki hedefim var biri hacca gitmek ikincisi de tarihi yerleri görmek ,gezi yapmak.Bunun için varlıklı olunması lazım. Ölüm var, biz kuru bir balçıktan yaratıldık.Bunu bilerek yaşamaya her zaman dikkat ediyorum ,ama kendimi asla sadece bir spor olmayan futbolda(futbol asla sadece futbol değildir kitabı) denemek istiyorum.
Balıkesir de gidilecek bir yerel kulüp varmı ben bilmiyorum.Menteşe ,yeni sanayispor var bildiğim başka yok ,bilenler yazabilirmi?.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı