Profesyonel futbolcu olmak istiyorum

Türk_ Özü

Decapat
Daha fazla  
Evet ,değerli yazarlar foruma bugün akşam, saat 22:13 te kaydoldum ve sizler gibi her anlamda müthiş kişilerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. İlk konumu (sorumu) yazıyorum .
Balıkesir merkezde yaşıyorum 5 yaşımda annem babam ayrıldı 8 yaşından beri gerçek manada futbola ilgim var fakat hiçbir zaman ciddi anlamda başlama imkanım olmadı ve yanımda rehber kişi yoktu hala daha yok. Balıkesir de gidecek bir yer yok direkt Balıkesirspora gidemem almazlar zaten ,ne yapacağımı bilemiyorum çok üzülüyorum ,futbolcu olmak hayalim Balıkesir ise önemli bir şehir fakat futbol açısından nasıl olduğunu bilen bilir ,15 yaşımdayım virüs olduktan sonra düzgünce futbol oynayamadım hiç ,futbol kitapları okumak istiyorum fakat nasıl alacağım. Anne tarafından dedemde yaşıyoruz ve hiç rehber olan birisi yok .Bilirsiniz özellikle Türkiye Cumhuriyetinde futbol konusunda size yol gösterecek ,yardım edecek bir büyüğe ihtiyaç vardır .Ben bu konuda çok eksiğim. Türkiye de ki 1987-2021 arasındaki futbol gelişimini ve Avrupa'daki futbol liglerini takip ediyor ve devrim yaratan dönemleri gayet iyi biliyorum,futbol bilgimin kendi çapımda olduğunu düşünüyorum. En büyük hobim kitap okumak ve bisiklet sürmek . Ben hayatımda çarşıya tek başıma gezmeye bile gitmedim şu ana kadar düşünün artık.Ülkede birçok çocuk futbolcu olmak istiyor ,hayalimiz .Boyum 1.72 kilom 56 ,genellikle stoper,merkez defansif orta saha ve sağbek oynadım şuana kadar,oynadığım birçok kişi tekniğimin yüksek olduğunu top kapma konusunda çok iyi ve farklı olduğumu mücadeleci olduğumu ,çok iyi orta açtığımı söylerdi.Okul iyi, derslerim gayet iyi .Ciddi anlamda tavsiyelerinizi bekliyorum ,teşekkürler.

Son düzenleme:
Güzel kardeşim inşallah ileride iyi bir futbolcu olursun ve biz her bunu görünce gülmemizi sağlarsın. Bu konuda ailelerin baskısı çokta istediğin yönde olamayabiliyor ve senin canını sıkabiliyor. Sana tavsiyem ailenle konuşsan iyi olur. Ben çok böyle altyapı takımlarını bilmeyen normal bir futbol izleyicisi olarak sana tavsiyem okulunu aksatmaman, biliyorum bu çok zor fakat ileride iyi bir geleceğin olması için okulunu aksatmaman lazım.

Yazdığın yazıyı okumadım ancak öncelikle şöyle Saray'dan bir akraban veya tanıdığın varsa hayırlı olsun. Futbolcu oldun. Ha eğer yoksa çok çalışman lazım, emek hırsızlarını bile saf dışı bırakman lazım.
Hayallerinden vazgeçme, umarım başarırsın. Zamanında ben de çok istiyordum.

Yazdığın yazıyı okumadım ancak öncelikle şöyle Saray'dan bir akraban veya tanıdığın varsa hayırlı olsun. Futbolcu oldun. Ha eğer yoksa çok çalışman lazım, emek hırsızlarını bile saf dışı bırakman lazım.
Hayallerinden vazgeçme, umarım başarırsın. Zamanında ben de çok istiyordum
Teşekkür ederim .Benim öyle bir akrabam yok .Yani dediğiniz gibi gerçekten çok zengin insan yok. Toplasam 15 akrabayla görüşüyoruz bayramdan bayrama bazen 3 ayda bir kere.
Güzel kardeşim inşallah ileride iyi bir futbolcu olursun ve biz her bunu görünce gülmemizi sağlarsın. Bu konuda ailelerin baskısı çokta istediğin yönde olamayabiliyor ve senin canını sıkabiliyor. Sana tavsiyem ailenle konuşsan iyi olur. Ben çok böyle altyapı takımlarını bilmeyen normal bir futbol izleyicisi olarak sana tavsiyem okulunu aksatmaman, biliyorum bu çok zor fakat ileride iyi bir geleceğin olması için okulunu aksatmaman lazım.
Çok teşekkür ederim,sen de istediklerini gerçekleştirirsin, merak etme abi,inşallah.Benim aile izin veriyor o taraftan rahat aile dediğim annem yani annem karar veriyor .Annemle babam ayrı babamın aklı dengesi bozuk ,ziraat memuru öyle işte.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim,sen de istediklerini gerçekleştirirsin, merak etme abi,inşallah.Benim aile izin veriyor o taraftan rahat aile dediğim annem yani annem karar veriyor .Annemle babam ayrı babamın aklı dengesi bozuk ,ziraat memuru öyle işte.
Eyvallah canım kardeşim. Biz okuldan artık istediklerimizi başaracağız sen de sahada başaracaksın. Dediğim gibi, benim gibi gevşek yapılı olma, çabuk pes etme yani. Profilindeki adam kim bilir nasıl oralara geldi? Onun şansı senden de azdı, bilinmedik bir kabilede doğdu kim bilir? Ama şimdi Şampiyonlar Ligi'ni aldı. Sen neden yapamayasın? Çalış ve çalış, hayalini kur. Annene de iyi bak ne olursa olsun. İlla futbolcu olacaksın diye bir şey yok. En önemlisi insan olmak. Nice topçular var ki ana babası nefret ediyor. Öyle olacağına hiç olma. Babana da Allah şifa versin, size de yardım.

Eyvallah canım kardeşim. Biz okuldan artık istediklerimizi başaracağız sen de sahada başaracaksın. Dediğim gibi, benim gibi gevşek yapılı olma, çabuk pes etme yani. Profilindeki adam kim bilir nasıl oralara geldi? Onun şansı senden de azdı, bilinmedik bir kabilede doğdu kim bilir? Ama şimdi Şampiyonlar Ligi'ni aldı. Sen neden yapamayasın? Çalış ve çalış, hayalini kur. Annene de iyi bak ne olursa olsun. İlla futbolcu olacaksın diye bir şey yok. En önemlisi insan olmak. Nice topçular var ki ana babası nefret ediyor. Öyle olacağına hiç olma. Babana da Allah şifa versin, size de yardım.
Sabah namazı garanti olsun diye ve 1 den aşağı yatmadığım için erken cevap verebiliyorum iyi ki.Yüce Allah sizden razı olsun ,gevşeklik ne demek abi estağfirullah bilmiyorum ,ama sizin kalbinizi kırmışlar diye düşünüyorum, her sözünde çok haklısın,olması gerektiği gibi.Benim sormak ve öğrenmek istediğim Türkiye Cumhuriyeti gibi her türlü imkanı olan bir ülkede futbolcu olmak isteyen çocukların rahatça olması gerekirken,Mali de doğan bir kişi gelmiş gelmiş en iyisi olabiliyor?Türkiye Cumhuriyeti Maliden kötü bir ülkemi?biz sadece herkesin nefret ettiği bu durumu bilmek istiyoruz.

Sabah namazı garanti olsun diye ve 1 den aşağı yatmadığım için erken cevap verebiliyorum iyi ki.Yüce Allah sizden razı olsun ,gevşeklik ne demek abi estağfirullah bilmiyorum ,ama sizin kalbinizi kırmışlar diye düşünüyorum, her sözünde çok haklısın,olması gerektiği gibi.Benim sormak ve öğrenmek istediğim Türkiye Cumhuriyeti gibi her türlü imkanı olan bir ülkede futbolcu olmak isteyen çocukların rahatça olması gerekirken,Mali de doğan bir kişi gelmiş gelmiş en iyisi olabiliyor?Türkiye Cumhuriyeti Maliden kötü bir ülkemi?biz sadece herkesin nefret ettiği bu durumu bilmek istiyoruz.
Sebebi güzel kardeşim, her ülkede olması gerektiği gibi değil de yanlış yönetiliyor olmamız. Sen hiçbir ülkede aynı soyadı taşıyan 8-10 şahsın aynı yerde çalıştığını göremezsin(belediye kurumunu kastediyorum). Bu sadece hizmet sektörüne değil , spora da , siyasete de, ekonomiye de bulaşmış. Bundan dolayıdır ki sizin ve sizin gibilerin önünün açılması için yuvası Saray olan şahsın derhal başımızdan kesilmesi lazım, anladın sen o kişiyi. Evet, gidince her şey güllük gülistanlık olmayacak belki ama büyük değişimin açılışına sebep olacak. Nefret ediyor oluşumuz bundan dolayı, ülkemizden değil şahıslardan nefret ediyoruz. Bu ayrım önemli. Çünkü ülkemiz dünyada başı çekmesi gerekirken, bunun için de her olanağa sahipken bu olanakları kendi içimizde kendimizi emanet ettiğimiz mahlukatların sömürmesi. Az sömürseler önemli değil ama her şeyi sömürüyorlar. Bilhassa bu futbola da yansıyor. Sen bunları kafana takma. Çalış, dua et nasipse de olur. Olmazsa da üzülme. Kim bilir Allah karşına neler çıkaracak?

Sebebi güzel kardeşim, her ülkede olması gerektiği gibi değil de yanlış yönetiliyor olmamız. Sen hiçbir ülkede aynı soyadı taşıyan 8-10 şahsın aynı yerde çalıştığını göremezsin(belediye kurumunu kastediyorum). Bu sadece hizmet sektörüne değil , spora da , siyasete de, ekonomiye de bulaşmış. Bundan dolayıdır ki sizin ve sizin gibilerin önünün açılması için yuvası Saray olan şahsın derhal başımızdan kesilmesi lazım, anladın sen o kişiyi. Evet, gidince her şey güllük gülistanlık olmayacak belki ama büyük değişimin açılışına sebep olacak. Nefret ediyor oluşumuz bundan dolayı, ülkemizden değil şahıslardan nefret ediyoruz. Bu ayrım önemli. Çünkü ülkemiz dünyada başı çekmesi gerekirken, bunun için de her olanağa sahipken bu olanakları kendi içimizde kendimizi emanet ettiğimiz mahlukatların sömürmesi. Az sömürseler önemli değil ama her şeyi sömürüyorlar. Bilhassa bu futbola da yansıyor. Sen bunları kafana takma. Çalış, dua et nasipse de olur. Olmazsa da üzülme. Kim bilir Allah karşına neler çıkaracak?
Sizin gibi değerli ve yüksek zekalı abilerimiz ve büyüklerimiz daha fazla olsa,artsa keşke. Ve de futbolcu olmak için bilgili ,eğitimli,tahsilli birisi olmak gerekli. Ben yüzme bilmiyorum ,dil idare eder işte herkesteki gibi ,herkes kendini geliştirecek böyle olması lazım.Tekrardan çok teşekkürler.

Öncelikle, eğri oturup doğru konuşmak lazım. Sonuçta önümüzde bir hayat var.

Futbolculuk garanti meslek değildir. Avrupa'daki Büyük kulüplerin altyapısından bile yılda binlerce oyuncu arasından 100-200 tane futbolcu ancak çıkıyordur. Bu çok düşük bir rakam.

Türkiye'de bu rakam daha da düşüyor. Futbolculara ve antrenörlere torpil var dolayısıyla çoğu kişi hakettiği yerde değil. Futbolcu olarak pişmen için doğru antrenörlerin eline düşmen lazım. O da yanlış yönetilen Türkiye'de çok düşük bir ihtimal. Kaldı ki her pişmiş oyuncuyu da futbolcu yapmıyorlar. Arkanda bir güç olması veya yurtdışındaki altyapıların dikkatini çekmen lazım.

Bunları bir şekilde atlattın diyelim yeşil sahalardaki yerin yine garanti olmayacak. Bayern Münih altyapısında top koşturan akrabamız vardı. Trafik kazası kurbanı oldu.

Sonuç olarak, futbolcu olmayı deneyebilirsin, çalışabilirsin ancak bunu okulla yapmaya çalış ki geleceğinde sıkıntılar yaşama.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı