Profesyonel Mikrofon ve Mikrofon Sehpası Önerisi

0x88

Hectopat
Yer
Levent
Daha fazla  
Meslek
Fashion Director, Magazine Editor/Wine Executive
Merhaba arkadaşlar,

Kısaca özetlemem gerekirse genellikle Youtube için video çekiyor aynı zamanda ara ara canlı yayın yapıyoruz. Bunu şu ana kadar Razer Kraken'in kendi mikrofonu ya da ucuz mikrofonlarla gerçekleştiriyorduk. Artık profesyonel bir mikrofon ekipmanı almayı düşünüyorum.

Düşünce olarak hayal ettiğim görüntü şu şekilde:

mikrofon.jpg

Çok uçuk rakamlara uçmak istemiyorum. Fakat belli bir bütçemde yok beğendiğim sürece makul olan her şeyi satın alabilirim. Siz üstatların önerilerini can kulağı ile dinliyorum.

Merak edenler için söylüyorum yayıncılıktan beş kuruş kazanmıyorum :)

Gözlerim yollarda arkadaslar halen oneri bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Behringer c1u var kardeşim. Giriş seviyesi için güzel bir stüdyo mikrofonu hem çokta pahalı değil.
Öneriniz için çok teşekkürler, Giriş seviyesi için ayrı sonradan ayrı bir mikrofon almayı düşünmüyorum aslında. Şöyle almışken tek seferde düzgün bir şey almam gerek. Aşırı profesyonel bir mikrofon ihtiyacımda yok farklı bir öneriniz mevcut mu?

Öneriniz için çok teşekkürler, Giriş seviyesi için ayrı sonradan ayrı bir mikrofon almayı düşünmüyorum aslında. Şöyle almışken tek seferde düzgün bir şey almam gerek. Aşırı profesyonel bir mikrofon ihtiyacımda yok farklı bir öneriniz mevcut mu?
Konuda da belirttiğim gibi belli bir bütçem yok beğenirsem satın alırım. Açıkcası c1u da görüntü olarak hoşuma gitmedi muhtemelen bana fazlasıyla yetecektir. Sonuçta yayıncı olduğumuz için ürün aşırı profesyonel olmasa da görüntü klas olmalı :)

Aslında önemli bir gereksinim var anakart olarak asus x99 deluxe kullanıyorum. Bunun ses kartına uymalı. Yani direk bilgisayara bağladığımda kullanabilmeliyim. C1u böyle bir mikrofon sanırım?

Son düzenleme:
Konuda da belirttiğim gibi belli bir bütçem yok beğenirsem satın alırım. Açıkcası c1u da görüntü olarak hoşuma gitmedi muhtemelen bana fazlasıyla yetecektir. Sonuçta yayıncı olduğumuz için ürün aşırı profesyonel olmasa da görüntü klas olmalı :)

Aslında önemli bir gereksinim var anakart olarak asus x99 deluxe kullanıyorum. Bunun ses kartına uymalı. Yani direk bilgisayara bağladığımda kullanabilmeliyim. C1u böyle bir mikrofon sanırım?
Görüntüsüne çokta fazla önem vermeye gerek yok. Behringer C1U çok kaliteli bir stüdyo mikrofonudur. Ayrıca siz mikrofon için kol alacakmışsınız. Mikrofonu o kola takınca mikrofonun yarısı görünmeyecek. Eh önüne birde en gerekli malzemelerden biri olan popfilter'ı takınca mikrofon hiçbir şekilde görünmeyecek. Haliyle görünüşe önem vermenize pek gerek yok. Şiddetle C1U öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı