Profesyonel USB mikrofon tavsiyesi

hypergibi

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar dostlar.

Condenser mikrofon kullanıyorum BM-800. Artık araştırmadığım makale, izlemediğim video, kullanmadığım plugin, effect programları kalmadı. 48W Power ile kullanıyorum. Ancak OBS ile kayıt alırken yada yayındayken ses o kadar kötü ki parayı resmen çöpe attık desek yeridir.

Voicemeeter Banana'dan yabancıların XML'lerini aldım ancak hiç bir şey çare etmiyor. Yani her türlü konuşma bittikten sonra saniyelik bir dip ses beni çok acayip rahatsız ediyor.

Bu mikrofon muhabbeti gerçekten motivasyonumu düşürdü. Hyperx Quadcast'e bakıyorum piyasada ürün pahalı 2800 TL bandında. Ancak tak çalıştır USB'li bir ürün diye biliyorum.

Condenser mikrofonlar 7.1 Ses kartıyla geliyor falan diyorlar Allaha emanet ben kesinlikle sizlere önermiyorum. Muhtemelen bu Condenser mikrofonları Mixere bağlayıp oradan kayıt alıyorlar ve ses daha temiz daha canlı geliyor. Mixer almaya kalksam şuanda aynı paraya gelecek bana. En azından marka bir ürün kullanmak daha mantıklı.

Hyperx Quadcast kullanan var ise OBS'de yayın yada kayıt aldıysanız çok fazla effect, filtre vs. kullanıyor musunuz? Bunlara ihtiyacınız olamaz diye düşünüyorum. Gürültü Bastırmayla sorun çözülür gibime geliyor ama görüşlerinizi bekliyorum.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı