Proglamlamada hangi alan seçilmeli?

Küçüklükten beri bilgisayarları seviyorum. Okuldaki hocam biraz Assembly gösterdi. Biraz da C++. Ben C++ öğrenmek istiyorum. Ama ilk başlarda kuduz köpek gibi her şeyden öğrenmek istiyordum. Birazcık araştırma yaptım ve bir alan seçmem gerektiğini öğrendim. Sizce hangi alanı seçmeliyim.

Buna karar verecek kişi sensin. Bütün alanları inceleyip sana hangisinin daha uygun olduğuna karar vermen lazım. Siber güvenlik, gömülü sistemler, Android ve iOS'ta uygulama geliştirme, Web programlama gibi birçok alan var.

C++ öğrenmek istiyorsanız, öğrendikten sonra oyun veya Windows uygulamaları geliştirebilirsiniz. Bende şu an karar aşamasındayım ve front end geliştiriciliği seçeceğim gibi görünüyor. Bütün alanlarda uzmanlaşamayacağım için bir alan belirleyip tüm vaktimizi ona harcamamız gerekli.

Her dil ile neredeyse her şey yapılabilir sadece dile özel olarak o alanda proje çıkarman kolaylaşır ve daha performanslı olur. Bize sorabileceğin bir şey değil bu. Ne istiyorsan onu seç. C++ ile gitmek istiyorsan bu dil ile genelde oyun yapılıyor. Diğer alanlarda da kullanabilirsin tabi.

Geri
Yukarı