Yazılımda hangi alan daha iyidir?

siyahoyuncu_42

Hectopat
Arkadaşlar bu konuyu uzun zaman önce de açmıştım fakat sonradan birkaç olay oldu yazılımla ilgilenemedim. Önceden oyun yapmak istiyordum ve yine de istiyorum ama çoğu kişi oyun yapmanın boş olduğunu söyledi ve hevesim biraz gitti. O yüzden başka bir alana yönelmek istiyorum. Hangi alan daha iyidir? Ve oyun yapmaya devam mı etmeliyim yoksa diğer yazılım alanlarından biriyle mi devam etmeliyim?

Her alanın kendine göre iyiliği vardır. Oyun yapmak boş iş değil. Sadece tek başına zor. Çünkü müziğiydi, ses efektiydi, level design, mekanikler derken liste uzuyor.

Alanları araştırın, hoşunuza gidenle devam edin. Bende zamanında Python yorumları okumuştum hep ve ne kadar boş olduğunu öğrendim. Yazılıma Python ile başla veya buraya Python öğren diyenleri takma.
(Eğer ki yapmak istediğin şey istatistik tarzıysa tabii ki Python ama ben sadece Python yazıp gidenler için dedim.)

Senin isteğin oysa insanların "boş" demesini kale almayacaksın. Oyun geliştirmek iyidir. İndie alanında ülkemiz başlangıç yaptı bile. Redditte geziyorsan görmüşsündür.

Ne farkeder ki ? Tekrar böyle hissediceksin sonuçta. Oturup düşün neler yapmak istiyorum diye, sonra isteğine göre bir dil ile birşeyler yapmaya çabala.

Senin isteğin oysa insanların "boş" demesini kale almayacaksın. Oyun geliştirmek iyidir. İndie alanında ülkemiz başlangıç yaptı bile. Redditte geziyorsan görmüşsündür.
Hocam reddit değilde, heryerde karşıma çıkıyor artık türk yapımı oyunlar. Dora bile oyununu yaptı.

Merhaba, oyun geliştirmek istiyorsan Unity veya Unreal Engine kullanman gerek. Sektörde tek başına oyun geliştirmen zor bütçe vs lazım lakin şirketlere girip şirketlerde oyun geliştirebilirsin. İnan bana her alanda yazılımcı kaynıyor burada ayrışan şey senin kendini geliştirmen. Birçok yazılımcı mühendis yetişiyor aralarıdan kendini öne çıkarıp projeler geliştirir ve CV ne yazarsan işsiz kalmazsın.

Oyun yapacaksan şirkete girip kendini Unreal Engine 5 vs. üzerine geliştirmek daha mantıklı. Ama tek başına imkansıza yakın. Yürüme Simulator yapabilirsin sadece o da 2D falan.

Arkadaşlar bu konuyu uzun zaman önce de açmıştım fakat sonradan birkaç olay oldu yazılımla ilgilenemedim. Önceden oyun yapmak istiyordum ve yine de istiyorum ama çoğu kişi oyun yapmanın boş olduğunu söyledi ve hevesim biraz gitti. O yüzden başka bir alana yönelmek istiyorum. Hangi alan daha iyidir? Ve oyun yapmaya devam mı etmeliyim yoksa diğer yazılım alanlarından biriyle mi devam etmeliyim?
Sevdiğiniz alana yönelin gerisi gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı