Program açılışında ekranın 5 saniye kararması sorunu

Friedenmbd

Hectopat
Öncelikle merhabalar,
2 Ay önce aldığım laptopta önceden yoktu. Birkaç gündür var. Herhangi bir uygulama açtığımda ekranın bir kısmı kararıyor. Programların ya da oyunların ilk açılışları esnasında olan bir durum. 4-5 saniye durduktan sonra geçiyor. Fazla olmuyor fakat bu beni gerçekten rahatsız etmeye başladı. Bilgisi olan var mı?

Özellikleri:
GTX1650 ekran kartı (ekran kartı güncel sürümü yüklü)
8 GB RAM 2400 MHz
i5 9300H işlemci

20200403_180658.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gördüğüm kadarıyla bir çizim programı açmışsınız. Benim tahminim oyun ya da bu tür grafik gücü isteyen bir yazılım çalıştırdığınızda, bilgisayarınız yüksek performans için harici grafik çipine geçiyor ancak yazılımsal bir sorun nedeniyle bu gecikmeli oluyor.

Tavsiyem öncelikle laptop üreticisinin sitesinden güncel çipset sürücüsünü, varsa BIOS güncellemesini kurup sorunun düzelip düzelmediğini kontrol etmeniz olacak.

Gördüğüm kadarıyla bir çizim programı açmışsınız. Benim tahminim oyun ya da bu tür grafik gücü isteyen bir yazılım çalıştırdığınızda, bilgisayarınız yüksek performans için harici grafik çipine geçiyor ancak yazılımsal bir sorun nedeniyle bu gecikmeli oluyor.

Tavsiyem öncelikle laptop üreticisinin sitesinden güncel çipset sürücüsünü, varsa BIOS güncellemesini kurup sorunun düzelip düzelmediğini kontrol etmeniz olacak.
Yazın için teşekkür ederim. Araştırdığımda bios driver'ın güncel olmadığını farkettim. Şu an güncelledim herhangi bir sıkıntı yok gibi duruyor. Tahminimce de olmayacağını sanıyorum 😄.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı