Program kırmak nasıl öğrenilir?

Kapınız kilitli kaldı ve anahtarınızı kaybettiniz. Çilingir çağırırsınız ve kilidi sizin için kırar ve yeni bir kilit takıverir. Aynısını hırsız da yapıyor. Ama o siz çağırmadan geliyor. Çünkü ikisi de kilidin nasıl işlediğini biliyor. Sorun giderme yöntemleri ile sorunsuz programlar da kırılıyor.

Kapınız kilitli kaldı ve anahtarınızı kaybettiniz. Çilingir çağırırsınız ve kilidi sizin için kırar ve yeni bir kilit takıverir. Aynısını hırsız da yapıyor. Ama o siz çağırmadan geliyor. Çünkü ikisi de kilidin nasıl işlediğini biliyor. Sorun giderme yöntemleri ile sorunsuz programlar da kırılıyor.
Güzel betimleme hocam, ellerinize sağlık. Kısacası programların yazıldığı dilleri öğrenin mi demek istiyorsunuz?
Lena151 eğitimlerine bakabilirsin :) Biraz eskidir ama kalitelidir.

Not: Arşivin içinde malware örnekleri de bulunmaktadır. İncelemeyi ve eğitimleri sanal makinede izleyiniz.
Akil hocam eğer arşiv içerisinde video varsa, benim w10 sanal makinem sesleri vermiyor, niye bilmiyorum. Bir de w10 sanal makineye dosyaları indirmeye çalıştığımda "Dosyada virüs vardı ve silindi." diye bir uyarı verip dosyaları sildi. Ne yapmalıyım? :D

Genelde yıkmak, yapmaktan daha kolay. Ama yok etmeden içeriğine müdahale etmek bilgi gerektirir. Bazen yapandan daha bilgili olmak gerekebilir.
Zor iş, aslında bunu öğrenmek istememin sebebi şu ki Ad*be programları biliyorsunuz çok pahalı ve öğrenciler veya o kadar para verebilecek insan sayısı çok az olduğu için belki hayrına pahalı programları ve bölgesel fiyatlandırmayı inadına yapmayan şirketlerin programlarını kırıp insanlara ücretsiz bir erişim şansı veririm diye düşünmüştüm ama zor iş gibi duruyor.

Düzenleme : Bu arada bunu yapanlar elbette var fakat neredeyse hiçbiri hayrına yapmıyor. Alayının içinde zararlı bi' yazılım saklı. Ben hayrına yapmak istiyorum.

Zor iş, aslında bunu öğrenmek istememin sebebi şu ki Ad*be programları biliyorsunuz çok pahalı ve öğrenciler veya o kadar para verebilecek insan sayısı çok az olduğu için belki hayrına pahalı programları ve bölgesel fiyatlandırmayı inadına yapmayan şirketlerin programlarını kırıp insanlara ücretsiz bir erişim şansı veririm diye düşünmüştüm ama zor iş gibi duruyor.
Zaten bir sürü bedavaya veya ucuza eşdeğerleri var.
Xara Cloud pricing | Create stunning business documents for free
GIMP - Downloads

Zaten bir sürü bedavaya veya ucuza eşdeğerleri var.
Xara Cloud pricing | Create stunning business documents for free
Çoğu insan Adobe kullanıyor hocam, o yüzden öyle söyledim. Sadece Adobe değil, Adobe sadece bir örnek. Ama attığınız siteye de bakacağım güzel gibi duruyor.

Akil hocam eğer arşiv içerisinde video varsa, benim w10 sanal makinem sesleri vermiyor, niye bilmiyorum. Bir de w10 sanal makineye dosyaları indirmeye çalıştığımda "Dosyada virüs vardı ve silindi." diye bir uyarı verip dosyaları sildi. Ne yapmalıyım? :D
Bu mesajı aylar geçmiş fakat yeni gördüm, kusura bakma.

Dosyada zararlı örnekleri olduğunu söylemiştim. Malware tarafı için de eğitimler var çünkü içinde. Genelde tersine mühendislik tutorları sessiz ve yazılı videolardan oluyor. Sadece mouse tıklama sesleri falan oluyor.

VMware kullanıyorsan ses kartını bağla sanal makine ayarlarından. Zararlılar için de ağ bağlantısını sanal makine için kapat, pano erişimi ve sürükle bırak kapat. Ana sisteminde de iyi bir AV olsun sıkıntı olmaz inşallah. Snapshotunu al sistemin temizken, işin bitince geri temize dönersin.

Oyunun dosyasını alıp indirdiğin Mağaza yada CD ile bağlantısını kesiyorlar.
Örneğin Microsoft Store oyunlarını için, ilk önce oyunun APPX (kurulum dosyası) dosyasını Microsoft Store dan çekiyorlar sonra APPX dosyasını açıp dosyanın Microsoft Store ile bağlantısını kesip yeniden paketliyorlar. Yani şöyle oluyor. Sen Forza Horizon'u indirdin, Microsoft Store Forza'yı açınca ilk önce satın alıp almadığını kontrol ediyor. Hesabını denetliyor sen satın aldın mı almadın mı? Eğer aldıysan oyun açılır, almadığını anlarsa oyunu Microsoft Store'dan indirin diye hata verir. Ama sen APPX dosyasına erişip onun Microsoft Store ile iletişimini kesersen Microsoft Store senin satın alıp almadığını anlayamaz. Ve oyun açılır.
(Ben o yöntemle kaç oyun kırdım bir bilsen)

Geri
Yukarı