Programcı Olmak İçin Zeki Olmak?

Bu konuda fazla bilgim yok. Fakat c# fazlasıyla ingilizce gerektiren bir kodlama çeşidi. Ama c# ile hile yapılıyormu bilmiyorum. Zeki olmak gerekirmi ? Normal bir insan beynine sahipsen herşeyi yapabilirsin merak etme.(y)

Normalden daha düşük bir zekaya sahip olduğumu düşünüyorum ve şu anda çevremdeki yaşıtlarıma göre programlama alanında onlardan daha iyiyim. Yani bence zeki olman senin için bir avantaj ama çalışıp uğraşmadığın sürece hiç birşey olamaz.

C# ile elbette hile yapılabilir ancak bunun için elbette oyunun açıklarını bulman gerek :) Maharet hileyi yapacağın programı yazmaktan öte açığı bulabilmekte. ChatEngine ile Cash değerini değiştirmek kadar kolay olmuyor yani :) Oyun dosyalarını farklı bir formatta açıp tek tek incelemen gerekiyor.
Hele ki online oyunlarda sürekli gelen güncellemeler sebebi ile aylarca emek verip bulduğun açıktan bazen 1 hafta bile yararlanamayabiliyorsun.

Ancak CityVille gibi basit Facebook oyunlarında bu iş çok daha kolay oluyor. CityVille'de ben şahsen bir açık yakaladım ancak tamamen zekam sayesinde, şehrine en pahalı kuleden dikebilirim istersen, sınırsız param var neticede. Ancak o açık halen daha var mıdır bilemiyorum tabi.

Açığı bulmak kadar, bu açığı herkese yaymamak da önemli. 2 kişinin bildiği sır değildir derler, bir açık bulursan da uzun süreli kullanabilmek istiyorsan başkalarını haberdar etmemeye çalış derim.

Veya şirkete bildir, genelde telli hediyesi yollarlar :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı