Programlama dili öğrenirken not tutmak gerekli midir?

Satisfying

Decapat
Yer
Ankara
Selamlar, ben birkaç hafta önce Python öğrenmeye başladım. Normalde önceden Java öğrenirken sadece video izleyip veya kitaptan vs. çalışıp kod yazarak öğrenirdim. Fakat Python öğrenirken herhangi bir şeyi unuttuğum zaman hemen bakabileyim diye Java'dan farklı olarak bir deftere not tutmaya başladım ama bu da çok zamanımı alıyor. Sizce bir dili öğrenirken not tutmak gerekli midir?

Syntax'ta çok kullanılan ve genellikle neydi nasıldı diye karıştırdığınız yapıların, kalıpların not alınması ilk aşamada kod yazarken size hız katacaktır, belli bir süre sonra zaten zihin otomatik tamamlıyor :)

Eğer not almak zamanını çok harcıyorsa internetten "cheatsheet"lere bakabilirsin. İçine sinen bir tanesini bilgisayarına kaydet baktıkça gözün alışır daha rahat bulursun aradığını. Tabii bunun dışında eğitime bakarken o gördüğün kodları aynı anda yazmaya ve biraz kurcalayarak nasıl çalıştığını anlamaya çalış.

Selamlar, ben birkaç hafta önce Python öğrenmeye başladım. Normalde önceden Java öğrenirken sadece video izleyip veya kitaptan vs. çalışıp kod yazarak öğrenirdim. Fakat Python öğrenirken herhangi bir şeyi unuttuğum zaman hemen bakabileyim diye Java'dan farklı olarak bir deftere not tutmaya başladım ama bu da çok zamanımı alıyor. Sizce bir dili öğrenirken not tutmak gerekli midir?

Programlama öğrenirken bol miktarda pratik yapmak gerekir. Derste anlatılan komutları sadece yazmak yerine bizzat uygulamalı örnekler yazmaya çalışın ve yazdığınız programları çalıştırıp sonucunu görün. Eğer program yazarken not almanız gerekiyorsa comment özelliğini kullanın. Python´da yorumlar için diyez işareti yani hashtag (#) kullanılır.

Eğer hala görüyorsan dokümantasyonları kullanabilirsin.

Ben de bu konuda kararsızım. Her yeni öğrendiğim şeyi yazsam buradan aya yol olur. Bu yüzden sadece kilit yerleri not alıp diğer şeyleri kalıcı hafıza atmaya uğraşmayacağım çünkü yapa yapa alışılır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı