Python programlama dili

LifeHunter

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,bu yazımda sizlere python programlama dilini biraz tanıtmak istiyorum.

Python Nedir ve Özellikleri:

Python Guido van Rossum adlı Hollandalı bir programcı tarafından geliştirilen nesne yönelimli bir dildir.
Python'un felsefesi hızdır,yani hızlı öğrenim ve hızlı proje geliştirme.
Python'un söz dizimi C,C++ gibi dillere kıyasla çok kolay olduğundan,Öğrenimi kolaydır ve yeni başlayan biri python u öğrenmekte hiç zorluk çekmez, Sade sözdizimi ile diğer programlama dillerinden üstündür.
Python ile sistem programlama, kullanıcı arabirimi programlama, ağ programlama, uygulama ve veritabanı yazılımı programlama gibi birçok alanda yazılım geliştirebilirsiniz.

Kimler Kullanıyor:

Google python dilini kullanıyor,Aynı zamanda python'un geliştirilmesinde en büyük destekçi Google'dır.
Yine Youtube python programlama dilini kullanır.
Dropbox uygulaması bir python uygulamasıdır.
Reddit baştan aşağı python ile yazılmıştır.

Sonuç:

Python gerçektende çok iyi bir programlama dilidir,Her programcının python bilmesi gerektiğini düşünüyorum,Çünkü geliştirdiğiniz projelerin bazı kısımlarını python ile rahatlıkla halledebilirsiniz,Onun dışında "Hangi dil ile başlamalıyım" diyen arkadaşlar için en iyi başlangıç dilinin python olduğunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı