Programlama dilinde kodlar hazır mı yoksa kendimiz mi oluşturuyoruz?

Just

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben programlamaya başlamak istiyorum. Şimdi algoritma falan demeyinde. :vıy:Ya şimdi size diyeceğim şu programlama dilinde kodları kendimiz mi oluşturuyoruz yoksa kodlar hazır bir şekilde ezberlememiz mi gerekiyor? En kolaydan en zora programlama dilini aşağıya yazar mısız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum programlama da hazır kod kullanılmıyor eğer kullanırsan zaten boşuna kürek çekmiş olursun. Sana pogramlamaya başlaman için bir kaç önerim var. Algoritma öğren basit bir örnek vereyim yani kodu yazmadan önce ne yapman gerekiyor. Basit bir vize final ortalaması yapalım.
Başla
Vize ve final notunu gir
Vizenin %40 ıını ve finalin %60ını al topla
Eğer sonuç 60 ise
Yaz geçtin değilse yaz kaldın
Yaz sonuç
Bitir.
Uses crt;
Var a,b,c:real;
Begin write('Sırasıyla vize ve final gir'); readln(a,b);
C:=(a*0.4)+(b*0.6);
Writeln('Sonuç',c);
İf c<60 then write('Kaldın')
Else writeln('Gectiniz');
Readln;
End.
Bu kod pascal dilinde yazılmıştır ve sana başlangıç için Pascal öneririm çok basit ve kullanışlı. Daha sonra delphi, c, c++, c#, java gidersin diğerleri daha kolay gelir. Algoritma öğrenmeden de yaparsın sen bilirsin.

Kodları kendinde yazabilirsin hazır kodlarda mevcut ama her istediğin şeyin kodu olmaz olsa da senin projene uymayabilir. DLL dediğimiz Dynamic Link Library buna örnektir. Siz hazır Microsoft'un referanslarından birisini ekleyip hazır bir takım sınıfları kullanabilirsiniz. Eğer basit bir iş yapıyorsanız daha önce yapılmış hazır kod bulunur ama çok orijinal bir fikriniz vs. varsa algoritmanızı kendiniz yazmanız gerekir.

Kod yazacaksınız, kodları nereden bulacağım? demeyin, bulmayacaksınız; yazacaksınız. Kendi zihniniz ve yetenekleriniz doğrultusunda aklınızda bulunanları, ekrana dökecek ve sorunları çözeceksiniz. Ee ? Ben nasıl yazacağım o kadar şeyi dersen de, öğreneceksin.. Bilmeden zaten yapamazsın, öğrenip kendini geliştirmen gerekiyor ki bir şeyler başarabilesin yoksa armut piş ağzıma düş olmuyor.

bu soruların cevaplarını bulabillirmisnz

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    124,2 KB · Görüntüleme: 294
Hazır kodları kod oluşturmada kullanırsın.
Kod oluşturacağın zaman da hazır kodlara başvurmazsın.

Bana sorarsan programlamanın ne olduğunu doğrudan öğren.
Kendi kodlarını oluştur.

Hazır kodları kod oluşturmada kullanırsın.
Kod oluşturacağın zaman da hazır kodlara başvurmazsın.

Bana sorarsan programlamanın ne olduğunu doğrudan öğren.
Kendi kodlarını oluştur.

benim gönderdiğim resimdeki kodlarada bakabilrmisniz cevaplarını arıyorumda

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    124,2 KB · Görüntüleme: 134
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı