Programlama için bilinmesi gereken Üniversite dersleri nelerdir?

Diplomayla iş yapmayı kafandan çıkar bence, berbat bir üniversiteye girmediğin sürece diplomanı kimse sorun etmeyecektir, berbat bir üniversiteye girsen de yazılım bilgin ve portfolion üzerinden test edileceğin için o bile sorun olmayacaktır.

At kafandan diplomayı, saydığın üniversitelerin dışında orta kalitede olan bir sürü güzel üniversite var, illa top seviye bir üniversite kazanmak zorunda değilsin, tavsiyem tabii o üniversiteler ama sektörümüz artık diplomaya çok da takılmıyor.

Peki yurt dışı için yani yurt dışında üniversiteye bakıyorlar mi? Hangi üniversiteye gitmiş diye bakıyorlar mi ya da önem veriyorlar mi?

üni
Hocam Türkiye'de en iyi(ODTÜ falan ) 6 üniversitesi hariç hiçbir üniversitenin diploması iş yapmıyor diyor çoğu kişi. Bu da benim fazla canımı sıkıyor. Simdi ben bu üniversiteleri kazanamazsam boş boşuna mı 4 yılım gidecek?
üniversiteye gitmezsen kodlama öğrenmek için motivasyonu nereden bulacaksın ?

Kodlama öğrenmek kolay bir şey sanıyorsunuz herhalde. Çoğu insan zorlandığı yerde pes edip bırakıyor.

Kodlamayı öğrenmek disiplinli ve meraklı olduğun sürece gayet kolay bir "süreç." kendisinin kolay olduğunu söylemiyorum, öğrenmek gayet kolay günümüzde. Binlerce doküman, videolu eğitimler mevcut.

Yazılım öğrenmenin motivasyonu üniversite okumak değil bir şeyler üretmek, üretici olmaktır.,

Süper vizyonsuz bir yaklaşım olmuş seninki.

Kodlama öğrenmek kolay bir şey sanıyorsunuz herhalde. Çoğu insan zorlandığı yerde pes edip bırakıyor

Ben yeni baslamiyorum ki.

Kodlamayı öğrenmek disiplinli ve meraklı olduğun sürece gayet kolay bir "süreç." kendisinin kolay olduğunu söylemiyorum, öğrenmek gayet kolay günümüzde. Binlerce doküman, videolu eğitimler mevcut.

Yazılım öğrenmenin motivasyonu üniversite okumak değil bir şeyler üretmek, üretici olmaktır.

Süper vizyonsuz bir yaklaşım olmuş seninki.

Hocam benim zaten hedefim var. O yüzden ben her zaman:

1672164802331.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı