JavaScript'te bilinmesi gerekenler nelerdir?

acceleratE7

Femtopat
Daha fazla  
HTML CSS tailwind CSS'den sonra JS'ye geçtim ama şu an sadece video izleyip 2-3 pratik yapıyorum. CSS calısırkenki rahatlıgım ve öz güvenim yok cünkü CSS calısırken önüme gelen siteyi acıp kodluyordum. Cok video izlemiyordum bu da hoş oluyordu bana ne önerirsiniz JS calısırken neler yapmalıyım? Nereden calısmalıyım? Ha bir de cpp gecmisim var bazı seylere hakimim JavaScript'e bilmem gereken önemli konular neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
JavaScript den önce algoritmik bir sorunun var mı? Problem çözme, analitik düşünme gibi alanlar için önce algoritma çözme üzerinde zaman ayırabilirsin. Bunun için hackerrank, codewars, leetcode vb siteler kullanılabilir.

Programlama geçmişin olduğu için basit şeyleri atlıyorum.
- Basit syntax
- ES6+ ve yenilikleri
- Array, string ve object methodları
- Arrow function
- Spread operator ve destructuring
- Promise - Async - await
- Class
- DOM
- JSON

Ayrıca alttaki konularda da fikir sahibi olmanda fayda var.
- babel, poly, webpack
- lint
- test
- Nodejs - npm
- import - exports - modules
- function* - yield
- TypeScript
- Flow
- git

Bunları öğrenirken pratik yaparak ilerleyebilirsin. Proje fikirleri için;

Bazı güzel repolar;
> Genel JavaScript bilgileri ve kullanımı

> JavaScript ile yazılmış algoritmalar

JavaScript den önce algoritmik bir sorunun var mı? Problem çözme, analitik düşünme gibi alanlar için önce algoritma çözme üzerinde zaman ayırabilirsin. Bunun için hackerrank, codewars, leetcode vb siteler kullanılabilir.

Programlama geçmişin olduğu için basit şeyleri atlıyorum.
- Basit syntax
- ES6+ ve yenilikleri
- Array, string ve object methodları
- Arrow function
- Spread operator ve destructuring
- Promise - Async - await
- Class
- DOM
- JSON

Ayrıca alttaki konularda da fikir sahibi olmanda fayda var.
- babel, poly, webpack
- lint
- test
- Nodejs - npm
- import - exports - modules
- function* - yield
- TypeScript
- Flow
- git

Bunları öğrenirken pratik yaparak ilerleyebilirsin. Proje fikirleri için;

Bazı güzel repolar;
> Genel JavaScript bilgileri ve kullanımı

> JavaScript ile yazılmış algoritmalar
çok teşekkür ederim hocam 🙏 hepsini inceleyeceğim daha yeni başladım js öğrenmeye amacım bu sektörde çalışmak alaylıyım ama çabalıyorum..

Vanilla JS eskisi kadar kullanılmıyor. İş için yapıyorsaniz bu işi Framework'lere hakim olmaya bakın.

Benim tercihim olsaydı önce Vanilla JS'i detaylı bir şekilde öğrenip ondan sonra Framework kullanmaya geçerdim.
hocam ben daha yeni başladım js ye ama alaylıyım ve bu sektörü seçtim vanilla js yi ilk defa duydum ama yol olarak önce js daha sonra react öğrenmeyi düşünüyordum yanlış bir yol mu?

çok teşekkür ederim hocam 🙏 hepsini inceleyeceğim daha yeni başladım js öğrenmeye amacım bu sektörde çalışmak alaylıyım ama çabalıyorum..

hocam ben daha yeni başladım js ye ama alaylıyım ve bu sektörü seçtim vanilla js yi ilk defa duydum ama yol olarak önce js daha sonra react öğrenmeyi düşünüyordum yanlış bir yol mu?
Vanilla JS zaten sade javascript demek. Farklı bir şey değil yani. Yolunuzda hata yok ancak TypeScript kesinlikle inceleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı