Programlama için kitap seti önerisi

Radebaugh

Hectopat
Makaleler
1
Web geliştirme için 180 TL, uygulama geliştirmek için 200-300 TL kitap seti önerebilir misiniz?
Not: Lütfen içinde C#, C++, Visual Basic, PHP ve CSS olsun.
Son olarak veri tabanı programcılığı için 150 TL

Son düzenleme:
Dostum normalde bir bölüme gidiyor musun? Yoksa alaylı yönden kendin öğrenmek için mi soruyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kitaptan pek öğrenebileceğini düşünmüyorum temel mantığı kavradıktan sonra kitaba geçmen daha iyi. Bölümde bile mantığı öğrendikten sonra kitabı aldırtıyorlar kitap biraz daha senin bildiklerinin üzerine ayrıntı katmak gibi düşün ;)

Kitaptan pek öğrenebileceğini düşünmüyorum temel mantığı kavradıktan sonra kitaba geçmen daha iyi. Bölümde bile mantığı öğrendikten sonra kitabı aldırtıyorlar kitap biraz daha senin bildiklerinin üzerine ayrıntı katmak gibi düşün ;)
Dediğine hak veriyorum.
O zaman sadece 1 kitap alayım eğer olmazsa internetten öğrenirim.

Set alma, kitaplar göz ucuyla bakmak için faydalı olsa da bir dili kendi dokümantasyonuna bakarak öğrenilmesini daha doğru buluyorum ben. Yine de kendi okuduklarımdan/okumaya devam ettiklerimden önereyim.

C# için Volkan Aktaş kitaplarını iyi diye biliyorum. Birçok iyi C# programcısı arkadaşımdan iyidir dediklerini duydum.

C için, Toros Rifat Çölkesen'in İşte C kitabı. Kendim de istifade ettim, güzel kitap. Ek olarak C ve Sistem Programcıları Derneği tarafından yayınlanan e-kitaplara bakabilirsin, piyasada satılan birçok kitaptan daha kaliteli kitaplar var aralarında.

Veri Yapıları ve Algoritmalar, Toros Rifaf Çölkesen'in bir diyer yazdığı kitap. Kendim halen okumaktayım gayet güzel açıklıyor. Fakat teknik bir kitap, herhangi bir dilde basit de olsa programlama bilginiz yoksa biraz zorlanabilirsiniz.

Python için de İstihza-Yazbel e-kitabı iyidir.

Onun dışında da İngilizce öğren, dilleri kendi dokümantasyonuna göre öğren. Zira kitaplar bazen 3 sene 5 sene güncellenmeyebiliyor. Fakat sen sektörde tutunabilmek için mecburen güncel kalmak zorundasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı