Programlama için Ryzen 7 5800X alınır mı?

a_r_k

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ilk kez sistem toplayacağım, şimdiye kadar hep laptop kullandım. Daha çok yazılım amaçlı kullanacağım ve arada da oyun oynayacağım bir sistem kurmak istiyorum. Anakart olarak ASUS ROG STRIX B550-F Wi-Fi modelini tercih ettim. İşlemci olarak da aklımda Ryzen 7 5800X ve Ryzen 9 5900X var. Aralarında 1600 TL civarı bir fark var, açıkçası çok performans farklı olmayacaksa Ryzen 7 5800X daha ucuz olduğu için onu tercih ederim. Sap hybris platformunda yazılım geliştirme amaçlı olarak hangi işlemci daha iyi performans sağlar? Intellij de hybris Build etme vs sürelerinde ciddi düşüş sağlar mı? Bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler.

Hocam o tarz platformlarda çok bilgim yok ama render yapıyorsanız evet yazdığınız işlemciler güzel seçenekler

Çoklu çekirdek işinize yarıyorsa 5900X 12C 24T olduğundan çok daha işinize yarayacaktır. 5800X 8C 16T.

C++ falan kullanıyorsanız neredeyse fark yok gibi.

Çoklu çekirdek işinize yarıyorsa 5900X 12C 24T olduğundan çok daha işinize yarayacaktır. 5800X 8C 16T.

C++ falan kullanıyorsanız neredeyse fark yok gibi.

Java springboot ve hybris platformlarında geliştirme yapacağım kodu Build etme ve proje ayağa kaldırma süresi laptopta biraz uzun sürüyor.

Geri
Yukarı