Programlama ile para kazanma

fdfgdse

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 15 yaşındayım ve programlama ile uğraşıyorum. Para kazanmak istiyorum. Mesela bir site açsam ve siteye kendi yaptığım bir oyunu ya da programı koysam ve insanlarda bunu indirseler para kazanır mıyım? Yoksa sadece reklamdan mı kazanırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 15 yaşındayım ve programlama ile uğraşıyorum. Para kazanmak istiyorum. Mesela bir site açsam ve siteye kendi yaptığım bir oyunu ya da programı koysam ve insanlarda bunu indirseler para kazanır mıyım? Yoksa sadece reklamdan mı kazanırım?

Bende oyun yapacağım ama nerdee.

1) Kendi siteni açıp reklamlardan para kazanabilirsin.
2) Fiverr gibi platformlarda sipariş üzerine başkaları için program yazabilirsin.
3) Google play store gibi uygulama marketlerine uygulama çıkarıp reklam, satın almalardan para kazanabilirsin.
4) Template halinde programlar yazıp Envato Market gibi platformlarda satabilirsin.

Turkiye'de soyle yaparsin bir template site hazirlar onu musteri ihtiyacina gore moduler bir sekilde degistirilebilir yapar satarsin sitelerde. Siteye degil de Steam vb. yerlere koyup bir miktar para harcayabilirsin veya Casual mobil oyunlar yapip reklamlardan kazanabilirsin.

Böyle konu açanların yada güya programlamacıyım diyen kişiler hevesle başlayıp 1 ay sonra bırakıyorlar. Bu hızlı (güya programlama için) anne babalarını zorlayıp PC alıyorlar. Ben bunu konuyu açan kişi için demiyorum genel konuşuyorum. Gördüğüm kişilerin hepsi bunu yaptı.

Geri
Yukarı