Rehber Programlama nasıl öğrenilir?

3 günde sıfırdan demiyorum şu an modüllere kadar yapabiliyorum sonrasında zaten 3 konu kalıyor. 3 günde bitiremeyeceğimi düşünüyorum.Fakat sorunum bir çoğunu yapamamam
Bunun sebebi sadece videoyu izlemeniz ingilizceniz kötüyse Python Programlama Dili — Yazbel Python Belgeleri gereken konuları okuyun ve HackerRank - Online Coding Tests and Technical Interviews ve LeetCode - The World's Leading Online Programming Learning Platform tarzı sitelerde kendinizi deneyin.

Ellerinize sağlık güzel bir rehber olmuş, Unity’den bağımsız konuşuyorum fakat genel mantığı güzel anlatmışsınız. Kurs izleyerek maalesef programlama öğrenilmiyor, yeni başlayanların düştüğü büyük hata bu, sürekli kurs izlemek. Elbette kurs izlenmeli sıfırdan başlıyorsanız ve hiçbir bilginiz yoksa, fakat temelleri öğrendikten ve 1-2 projenin nasıl yapıldığını gördükten sonra kendiniz keşif yapmalı ve kendiniz sıfırdan projeler üretmeye başlamalısınız ancak böyle öğreniliyor. Kurslarda çok uzun süreler kaybetmeyin programlama teorik kısımdan çok pratik bir şey.

Konular ne bilmiyorum ancak nasıl bir proje yapmanız gerekiyor ? Ne kadar BTK fanları olsa da forumda ingilizceniz yoksa yazılım öğrenemezsiniz. Konuları anlamanız için o projeyi yapmadan önce dediklerini yapmayı dene. Projeye bakarak yap sonra ise kendin için değiştir en azından. Ama asla projenin aynısını yazma.
örneğin basit bir bankamatik veya kullanıcıdan alınan iki sayı arasındaki fibonacci sayıları gibi.

Ellerinize sağlık güzel bir rehber olmuş, Unity’den bağımsız konuşuyorum fakat genel mantığı güzel anlatmışsınız. Kurs izleyerek maalesef programlama öğrenilmiyor, yeni başlayanların düştüğü büyük hata bu, sürekli kurs izlemek. Elbette kurs izlenmeli sıfırdan başlıyorsanız ve hiçbir bilginiz yoksa, fakat temelleri öğrendikten ve 1-2 projenin nasıl yapıldığını gördükten sonra kendiniz keşif yapmalı ve kendiniz sıfırdan projeler üretmeye başlamalısınız ancak böyle öğreniliyor. Kurslarda çok uzun süreler kaybetmeyin programlama teorik kısımdan çok pratik bir şey.
Sağolun hocam ben de rehberin unityden bağımsız anlaşılmasını istemiştim. Unity sadece kodun kullanılması için bir amaç (amaç site, mobil uygulama, algoritma da olabilir böylece motorunuz ve diliniz farklı olabilir).

bu ingilizce siteler yerine vs code yazsam bir farkı olur mu?Sorumluluk sınavları test falan oluyormş ama benim bu sınav uygulama olacakmış zorluğu nasıl olabnilir biliyor musunuz?

bu ingilizce siteler yerine vs code yazsam bir farkı olur mu?Sorumluluk sınavları test falan oluyormş ama benim bu sınav uygulama olacakmış zorluğu nasıl olabnilir biliyor musunuz?
Dediğim gibi bu siteler Competitive Programming için işinize yarayabilir. Dediğiniz o fibonnaci şeyinin kodunu atabilirim isterseniz.

basit bir bankamatik derken ? GUI'li mi ?
2 kişinin adları hesap nosu bakiyesi olup bu ürünün bakiye yetersiz olduğunda yetersiz demesi gerekiyor.fonksiyon konusunu pekiştirmek için yapıyordu Sadık hoca.

Dediğim gibi bu siteler Competitive Programming için işinize yarayabilir. Dediğiniz o fibonnaci şeyinin kodunu atabilirim isterseniz.
Evet atarsanız güzel olur

2 kişinin adları hesap nosu bakiyesi olup bu ürünün bakiye yetersiz olduğunda yetersiz demesi gerekiyor.fonksiyon konusunu pekiştirmek için yapıyordu Sadık hoca.

Python:
def fibonaci_arasi(ilk, ikinci):
    sayilar = [a := 0]
    b = 1

while (a := a + b) <= ikinci:
        if a >= ilk:
            sayilar.append(a)

return sayilar

ilk_sayi = int(input("İlk fibonaciyi gir: "))
ikinci_sayi = int(input("İkinci fibonaciyi gir: "))

fib_cevap = fibonaci_arasi(ilk_sayi, ikinci_sayi)

print(f"{ilk_sayi} ile {ikinci_sayi} arasındaki fibonaci sayıları: {fib_cevap}")

Attığım bu kodu kendinize göre ufak şekilde değiştirebilirsiniz. İlk dediğinizi pek anlamadım para çekme işlemi random olarak örnek veriyorum 1-100 arasında mı olacak yoksa belirli mi ?

Python:
def fibonaci_arasi(ilk, ikinci):
    sayilar = [a := 0]
    b = 1

while (a := a + b) <= ikinci:
        if a >= ilk:
            sayilar.append(a)

return sayilar

ilk_sayi = int(input("İlk fibonaciyi gir: "))
ikinci_sayi = int(input("İkinci fibonaciyi gir: "))

fib_cevap = fibonaci_arasi(ilk_sayi, ikinci_sayi)

print(f"{ilk_sayi} ile {ikinci_sayi} arasındaki fibonaci sayıları: {fib_cevap}")

Attığım bu kodu kendinize göre ufak şekilde değiştirebilirsiniz. İlk dediğinizi pek anlamadım para çekme işlemi random olarak örnek veriyorum 1-100 arasında mı olacak yoksa belirli mi ?
AliHesap={
"ad":"Ali Cebeci",
"hesapNo":"3673283",
"bakiye":17000,
"ekhesap":1000
}
AhmetHesap={
"ad":"Ahmet Cebeci",
"hesapNo":"4603263",
"bakiye":20000,
"ekhesap":2000
}