Java Programlama öğrenmek mantıklı mı?

1Beyefendi

Picopat
Java öğrenmeye başlayacağım.
VS Code ile yazabilir miyim? Herkes başka editörler öneriyorlar ve sizce mantıklı mı?
(C# ve başka yazılım dilleri niyeyse bana daha mantıklı geliyor fakat ben uygulama yapmak istediğim için Java seçiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Java ve C# birbirine çok benzer diller, ben C# ile başladım, mühendislikteki arkadaşım Java ile. Bu ikisinden birini sağlam bir şekilde öğrenince diğerini öğrenmek sadece syntax'a kalıyor çünkü benzer bir mantık üzerine kurulu bu iki dil. Yapmak istediğiniz proje için hangi dil daha uygunsa bunu araştırıp seçmeniz motivasyonunuzu artıracaktır.

Arkadaşlar lütfen şunu anlayın; Bir dili öğrenip öğrenmemenin mantığı yapacağınız işe bağlıdır. Java ile bir mobil app geliştirmek istiyorsanız mantıksızdır. Çünkü JS (React Native) ve Dart (Flutter) gibi daha iyi alternatifleri var. Yani bu alanına göre değişkenlik gösterir. Java senin işini görecek mi? Görecekse eyvallah ama görmeyecekse öğrenmenin mantığı yok.

Son düzenleme:
Programlama dili araçtır, amaç değil. Amacını belirle, o amaca hizmet edecek araçları ona göre seç.
Muhtemelen amacı para kazanmak, bir araç geliştirmek değil. Kendisine maddi getiri sağlayacak bir yatırım olarak görüyor bu işi. Bilgisayar tecrübesi ve sevip sevmediği hakkında bilgi vermemiş.

Görüşüm: Eğer Bilgisayar hakkında bilgin varsa ve programlamaya ilgin de varsa başla. Fakat kendine bir amaç seç mesela bu hayatında gördüğün ve olsa senin işini kolaylaştıracak bir eksik olabilir.

Kaynak olarak öğrenme aşamasında CS50x veya hedefin doğrultusunda seçtiğin dilin dökümasyonunu kullanabilirsin.

Geri
Yukarı