Programlama

StarLogan

Centipat
İsmini kendinizin belirleyeceği bir sınıfınız olacaktır. Bu sınıftan türeyen iki yeni sınıfınız (çocuk sınıflar) olacaktır. Bu üç sınıfa ait özellikler aşağıda sıralanmıştır.
-Ismini kendinizin belirlediği ata sınıfınızın aşkın kurucuları (yapılandırıcı) olacaktır.
1. kurucu parametre almayacak ve ekrana “işlemler sınıfı” yazdıracaktır. İkinci kurucu form kısmından aldığı karakter Katar'ı parametreyi ekrana yazdıracaktır. 3. kurucu ise form kısmından aldığı iki tamsayının toplamını ekranda gösterecektir. Bu sınıfın dışarıdan ulaşılamayan iki boyutlu, toplam 16 elemanlı, ismini sizin vereceğiniz tamsayı dizisi olacaktır. Ayrıca bu sınıfın yazdır isminde bir metodu olacak ve ismini sizin belirlediği dizinin elemanlarını ekrana yazdıracaktır.
-Ismini sizin belirlediğiniz çocuk sınıflardan ilkinde iki boyutlu, 16 elemanlı, iki adet tamsayı dizisi olacaktır. Bu iki dizinin elemanlarına değerler tanımlandığı yerde atanacaktır. Bu sınıfın “hesapla” ismindeki metodu bu iki dizinin elemanlarını toplayacaktır. İsim gizleme yapılan yazdır metodu ile toplam messagebox ile ekrana yazdırılacaktır.
-Ismini sizin belirlediğiniz çocuk sınıflardan ikincisinde iki boyutlu, 16 elemanlı iki adet tamsayı dizisi olacaktır. Bu iki dizinin elemanlarına değerler tanımlandığı yerde atanacaktır. Bu sınıfın “hesapla” ismindeki metodu bu iki dizinin çarpımını hesaplayacaktır. İsim gizleme yapılan yazdır metodu ile çarpım messagebox ile ekrana yazdırılacaktır.
-Form kısmında ismini sizin belirlediği ata sınıfın tüm yapılandırıcılarını çalıştırmak için bu sınıftan 3 adet nesne türetilecektir. Daha sonra çocuk sınıflardan nesne türetilerek işlem sonuçları ekrana yazdırılacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde bir şeyi sana kimse yapmaz önce bir görelim bakalım sen ne yapmışsın , hangi yolları izlemişsin ?
Sadece o da değil bu konuyu ben açsam ceza yerdim.
Başlık : Programlama

Son düzenleme:
Bu şekilde bir şeyi sana kimse yapmaz önce bir görelim bakalım sen ne yapmışsın , hangi yolları izlemişsin ?
Sadece o da değil bu konuyu ben açsam ceza yerdim.
Başlık : Programlama
Katılıyorum. Üstüne üstlük anlatımlar bile yetersiz, hangi dil ile yazılacağını bile söylememişsin.

Geri
Yukarı