Programlamada gelişmek için ilk adımlar

Anthony Hopkins

Hectopat
Arkadaşlar CBÜ 4. sınıf öğrencisiyim ve eylülde yapmam gereken 4 aylık bir stajım kaldı sadece. Bölümüme ilgi göstermeye geç başladım ve bu mesleği yapacaksam oyun şirketleri tarafında bir kariyerim olmasını istiyorum çünkü yaratıcılık ve sanatsal alanla yazılımı birleştirebildiğim bu alan var gözümde. O yüzden unity ve c# içeren bir udemy kursu aldım ama iş gösterilenin aynısını yapmaktan ileri geçmiyor şu anlık. Kendi algoritma ve kodlama becerilerimi ilerletmek için hackerrank, leetcode ve github gibi siteler var. Yazılımın içerisine giremediğimi düşünüyorum. Sizce eylülde düzgün bir oyun şirketinde staj yapabilmek için bu yazı nasıl değerlendirmeliyim?

Arkadaşlar CBÜ 4. sınıf öğrencisiyim ve eylülde yapmam gereken 4 aylık bir stajım kaldı sadece. Bölümüme ilgi göstermeye geç başladım ve bu mesleği yapacaksam oyun şirketleri tarafında bir kariyerim olmasını istiyorum çünkü yaratıcılık ve sanatsal alanla yazılımı birleştirebildiğim bu alan var gözümde. O yüzden unity ve c# içeren bir udemy kursu aldım ama iş gösterilenin aynısını yapmaktan ileri geçmiyor şu anlık. Kendi algoritma ve kodlama becerilerimi ilerletmek için hackerrank, leetcode ve github gibi siteler var. Yazılımın içerisine giremediğimi düşünüyorum. Sizce eylülde düzgün bir oyun şirketinde staj yapabilmek için bu yazı nasıl değerlendirmeliyim?
Çok geç kalmışsın çalışmak için. Staj başvuruları 1-2 ay içinde başlar. Yapabileceğin tek şey bol bol proje üretmek. Öğrenmenin başka yolu yok.

Merhaba, bir oyun şirketi sizden yaratıcılığınızı konuşturmanızı beklemez, yaratıcılığını konuşturan senaryo yazarlarının ve sanatsal alanla ilgilenen tasarımcılarının istediklerini çalışır hale getirmenizi beklerler. 4. sınıf öğrencisi olup nasıl yazılımın içine giremediğinizi anlamadım açıkçası. Eğer acilen stajımı yapayım diplomamı alayım isteğiniz yoksa belki de bir süre bu grafikler, oyun motorları ile ilgili kurslara devam etmeli ve stajınızı 6 ay ya da 1 sene vb. ertelemelisiniz.

Geri
Yukarı