Programlamada gelişmek için siteler

670404

Picopat
Hackerrank, leetcode tarzı siteler önermeyin oradaki soruları hiç anlayamıyorum. W3Resource'daki problemleri çözdüm onlar da bir noktadan sonra basit kalıyor. Başka nereden kendimi geliştirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi öğrenme proje geliştirerek olur. Karşına çıkan hatalar vs öğrenmende sorulardan daha etkili olacaktır.

Proje basit olsun bir telefon rehberi vs gibi ordan başla daha sonra daha kapsamlı şeyler yapmayı dene.

LeetCode ve HackerRank. HackerRank biraz daha başlangıç dostu diyebilirim. HackerRank'te kendini geliştirip LeetCode'a geçebilirsin. Ayrıca LeetCode'da çözdüğün problemler ileride iş bulma konusunda hazırladığın projeler kadar sana yardımcı olacaktır.

LeetCode ve HackerRank. HackerRank biraz daha başlangıç dostu diyebilirim. HackerRank'te kendini geliştirip LeetCode'a geçebilirsin. Ayrıca LeetCode'da çözdüğün problemler ileride iş bulma konusunda hazırladığın projeler kadar sana yardımcı olacaktır.
Bu sitedeki soruları hiç anlamıyorum çok garip geliyor bende mi sıkıntı var acaba?

Bu sitedeki soruları hiç anlamıyorum çok garip geliyor bende mi sıkıntı var acaba?
Hayır, asla böyle düşünmemelisin. Genelde kolay soruları da kafa karıştırıcı oluyor fakat anlamak için kendini zorlamak, uğraşarak üstesinden gelmen gerekiyor. Bu sayede kendini geliştirebilirsin. Ancak bunu takıntı haline getirip de kendini yorma veya üzülme.

Eğer veri yapıları, algoritma gibi konularda sorun çekiyorsan ÇÖLKESEN'in Veri Yapıları ve Algoritmalar kitabını öneririm. Bu kitap sayesinde Bilgisayar Bilimi'nin temellerini atmıştım. Yine aynı konuyla alakalı içeriklere web üzerinden araştırarak ücretsiz bir şekilde de ulaşabilirsin.

Bu konuda kaynak çok, İngilizce veya Türkçe fark etmez. İngilizce okuman yine senin yararına. Türkçe kaynak istersen de üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği ders programından Veri Yapıları dersindeki kaynaklarına bakabilirsin. Ek olarak Bilgisayar Kavramları YouTube kanalını öneriyorum. Bir tek yazılım konusunda değil Bilgisayar Bilimi'nin her alanında sana fayda sağlar.

Geri
Yukarı