Programlamaya giriş için ücretsiz video önerisi

Macro Mikail

Hectopat
Yaşım 14, yazılımı çok seviyorum ama hangi programla dilinden başlasam bilmiyorum, ileride program ve mobil oyun ve hacker olmak istiyorum, ama ailemin maddi durumu yüzünden herhangi bir kursa gidemiyorum. Bana ücretsiz ders videoları önerecek var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube'dan Şadi hocanın derslerini dinleyebilirsin. Udemy'de dağıtılan kodlar ile ücretsiz Türkçe kurslar var(Google'da aratırsan bulabilirsin).

Hacker macker bunlar çok tehlikeli işler, hiç bulaşma. İngilizce'yi iyi biliyorsan bir sürü kaynak var.
Eğer oyun geliştireceksen pazarlama stratejisini öğren. Emeklerin heba olmasın.

Hacker macker bunlar çok tehlikeli işler, hiç bulaşma. İngilizce'yi iyi biliyorsan bir sürü kaynak var.
Eğer oyun geliştireceksen pazarlama stratejisini öğren. Emeklerin heba olmasın.
White hat hacker olabilir isterse. Siber güvenlik klüplerine katılıp kendini geliştirebilir öyle kısaca "tehlikeli" diyerek kısa kestirip atılmamalı.

Ama şunu diyebilirim şu an yaşın 14 kardeşim, kendine bir hedef koyman güzel, lakin yeterli araştırmayı yaptıktan sonra nihai kararını ver. Bilgisayar Mühendisliği bölümüne rastgele gelip, 4 sene okuyup ve hatta diplomayı aldıktan sonra "Ben bu işi yapmayacağım" diyen çok kişi var.

Python ile başlayın. Syntaxları anlaşılabilir, öğrenmesi kolay ve keyifli. Murat Coşkun hocanın YouTube üzerinden Python dersleri mevcut. Uygulamalı olarak da öğretiyor kendisi. Dilerseniz Udemy üzerinden de 34 TL gibi cüzi bir rakama 42 saatlik eğitimini sayın alıp gerçekten güzel bir Python bilgisine sahip olabilirsiniz.

İngilizceniz varsa Thenewboston youtube kanalı ile başlayın programlamaya. Tavsiyem ilk önce java öğrenmeniz. Java temeliniz iyi olursa diğer dilleri öğrenmede size kolaylık sağlaycaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı