Programlamaya giriş

swysq

Hectopat
Üniversiteye yeni başlayacağım. Bilgisayar mühendisliğini seçtim. Kodlamayla alakalı ufak tefek şeyler biliyorum ama üstünkörü. İleride de işime yarayacak ne yapabilirim kendimi geliştirme açısından? Python vs. başlamalı mıyım sizce yoksa onun öncesinde bir şey yapayım mı ne önerirsiniz? Boş durmak hoşuma gitmiyor.

Üniversiteye yeni başlayacağım. Bilgisayar mühendisliğini seçtim. Kodlamayla alakalı ufak tefek şeyler biliyorum ama üstünkörü. İleride de işime yarayacak ne yapabilirim kendimi geliştirme açısından? Python vs. başlamalı mıyım sizce yoksa onun öncesinde bir şey yapayım mı ne önerirsiniz? Boş durmak hoşuma gitmiyor.

Java öneririm ya da C++ veya C# Python ile başlarsanız Python çok basit olduğu için diğer OOP dillerine geçerken beton etkisi yaşarsınız ve çok zor gelir. Baştan kendinizi alıştırmak daha iyidir.

YouTube'dan eğitim videolarıyla mı ilerleyeyim? Önerebileceğiniz bir playlist var mı veya kanal? Temelden anlatırsa çok iyi olur.

Fark etmez hangi dille basladigin.

Konu basliginda belirttigin uzere "Programlamaya giris" amaciyla ogreniyorsun, hangi dille basladiginin pek onemi yok.

Arac kullanmaya giris gibi, ilk hangi araci surdugunun uzun soforluk kariyerinde etkisi yok denecek kadar az, bir kac duygusal ani disinda.

Yeni konular

Geri
Yukarı