Programlar hata vermeden kapanıyor

baris379

Hectopat
Merhaba, son zamanlarda yaşadığım bir problem bu. Program veya oyunlar hiçbir hata vermeden kapanıyor. Google Chrome bile kapanıyor. Geri açtığımda beklenmedik bir şekilde kapatıldı geri yükle seçeneği çıkıyor. Çok garip. Virüs taraması ve malware taraması yaptım ama sorun yok. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, son zamanlarda yaşadığım bir problem bu. Program veya oyunlar hiçbir hata vermeden kapanıyor. Google Chrome bile kapanıyor. Geri açtığımda beklenmedik bir şekilde kapatıldı geri yükle seçeneği çıkıyor. Çok garip. Virüs taraması ve malware taraması yaptım ama sorun yok. Yardımcı olabilecek var mı?
Pc resetleyin.

Artı -3 Eksi
@baris379 İlk öncelikle, SSD mi kullanıyorsunuz yoksa HDD mi? Lütfen diskinize bad sector testi yapınız HD Tune indir ile quick scan olmadan. Ardından test bittikten sonra sonucu paylaşınız ve CrystalDiskInfo indir ile diskin sağlık testine bakınız. Ardından gene sonucu paylaşınız. Windows'un bozuk dosyalarını onarmak için CMD'yi yönetici olarak çalıştırınız ve bunları sıra, sıra yazınız:

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

Bunları tek tek yazdıktan sonra bitmesini bekleyin. Bozuk sistem dosyalarını ve kararsızlığı onarmaya çalışacaklardır.

Ek olarak, Denetim Masası'ndan tüm Visual C++ sürümlerini kaldırın ve buradan hepsini kurun:

Eğer bunlar işe yaramazsa Process Monitor ile hata raporu oluşturunuz, dosyaya bilgili kişiler bakacaktır diye umuyorum.

Sonuçların hepsini bekliyor olacağım. Mümkünse antivirüs korumasını ve güvenlik duvarını kapatarak deneyin. 👍

Ekran görüntüsü 2022-06-19 121233.png

120 SSD
250 HDD
320 HDD var. oyunların yüklü olduğu 250gblık diskimde 1 kırmızı nokta var. ne yapmam gerekiyor bundan sonra @408157

Dosya Ekleri

• 250gb hdd test.PNG
    250gb hdd test.PNG
    62,9 KB · Görüntüleme: 17
Diskiniz çok aşırı kötü değil ama fazla çalışmış. Sorun Windows kaynaklı olabilir. Mümkünse temiz kurulum yapıp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı