Proje ödevi alma zorunluluğu kalksın mı?

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce proje ödevi zorunlu olmaya devam etmeli mi yoksa herkes proje ödevi alıp almama özgürlüğü hak ediyor mu?
Bildiğim kadarıyla proje ödevi şu anda zorla verilen bir şey.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce proje ödevi zorunlu olmaya devam etmeli mi yoksa herkes proje ödevi alıp almama özgürlüğü hak ediyor mu?
Bildiğim kadarıyla proje ödevi şu anda zorla verilen bir şey.

Evet hocam zorunlu alınması. Lakin bu zamana kadar bana hiç engel olmadı hatta yardımcı oldu. Zaten zorunlu olmasa bile çoğunluk gene de alır.

Alınmayabilir ancak bir öğrenci için proje ödevi bence bulunmaz bir nimet. Tabii bu durum hocanın insafına da bağlı. Bir dersten son güne kadar 3 test kitabı bitirtmek anlamsız olur. Mesela coğrafya dersinden proje alan bir öğrenci proje ödevinin son tarihine kadar maketlerle bir harita yapabilir.

Zorunlu olmasi bence de mantıksız. Sonuçta öğrenci yapmak istemiyorsa, notum yukselmese de olur diyorsa yapmasin yani.

Derslerim çok şükür iyiydi benim lisede ama ders çalışmayı sevmezdim. O yüzden bana biraz not olarak getirisi olsa da ugrasmama degmedigini düşünüyordum. O yüzden son sene mesela gittim İngilizce'den proje aldım. En iyi dersim oydu, zaten benden başka proje alan da yoktu o dersten. Hoca da kolay bir şey istedi yaptım bitti 😆

Zorunlu olmasi bence de mantıksız. Sonuçta öğrenci yapmak istemiyorsa, notum yukselmese de olur diyorsa yapmasin yani.

Derslerim çok şükür iyiydi benim lisede ama ders çalışmayı sevmezdim. O yüzden bana biraz not olarak getirisi olsa da ugrasmama degmedigini düşünüyordum. O yüzden son sene mesela gittim İngilizce'den proje aldım. En iyi dersim oydu, zaten benden başka proje alan da yoktu o dersten. Hoca da kolay bir şey istedi yaptım bitti 😆
Evet, ödevin kolay olacağı bir ders seçmek mantıklı bir yöntem.
Ama sonuçta zorunlu yapıyorlar ve dersin ortalamasını düşürme tehdidi var sayılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı