Proteinocean ürünlerinin kalitesi nasıldır?

nebukadnezar67

Hectopat
Daha fazla  
Proteinocean markası birçok yeni aromayı deneyerek ürün üretiyor. Ben de yeni aromalar denemek istediğim için bu markadan whey protein, aromalı kreatin alıyorum ama sanki aromalı(tropikal aromalıyı kullanıyorum) kreatini pek de işe yaramıyor gibi geldi bana. Whey proteini çok anlamak zor ama whey protein bile biraz etki olarak düşük geldi başka whey kullandığım ve aynı beslenme aynı idmanı yaptığım zamana göre. Geçende bir pre workout ürünü çıktı tigers blood diye onu aldım kullandım etki çok düşük geldi mesela.

Aynı tarz sorunlar yaşayan var mı? Benim gibi Proteinocean ürünlerinin kalitesinden şüphe duyan?

Proteinocean markası birçok yeni aromayı deneyerek ürün üretiyor. Ben de yeni aromalar denemek istediğim için bu markadan whey protein, aromalı kreatin alıyorum ama sanki aromalı(tropikal aromalıyı kullanıyorum) kreatini pek de işe yaramıyor gibi geldi bana. Whey proteini çok anlamak zor ama whey protein bile biraz etki olarak düşük geldi başka whey kullandığım ve aynı beslenme aynı idmanı yaptığım zamana göre. Geçende bir pre workout ürünü çıktı tigers blood diye onu aldım kullandım etki çok düşük geldi mesela.

Aynı tarz sorunlar yaşayan var mı? Benim gibi Proteinocean ürünlerinin kalitesinden şüphe duyan?

Genelde Proteinocean'dan sadece pre alıyorlar geri kalan ürünlerinin kalitesini beğenmedikleri için hata pre workout ürünlerinde topaklanma var diye şikayet edenlerde bayağı vardı.

Burada markaları ürün ürün değerlendirmek en doğrusu. Bir markanın her ürünü şahane ya da her ürünü rezalet olamaz. Tabi dolandırıcı garip markalardan bahsetmiyorum. Ocean'da pre workout sana olumlu bir etki verememiş olabilir bu pre workout işi çok kişisel senin ikiz bir kardeşin olsa aynı ürünü aynı dakika aynı miktarda içseniz aynı etkiyi alamayabilirsiniz... Özellikle huperziya eks. ve tirozin gibi ekstra odaklanma amaçlı eklenen içerikler bazı kişilerde ilk başlarda olması beklenenin tam aksi hissiyatlar verebiliyorlar. Teanin-kafein ilişkisi de ayrı bir konu... Zaten sitrülini 1 gram koyabildikleri için arjinine yüklenmeleri gerekirken onu da çok az koymuşlar haliyle zaten çok iyi bir pre w içeriği değil bu. Arjinini daha iyi formda ve daha fazla + beta alanini daha yüksek verenler var en azından.

Aromalı kreatin ise standart 200 mesh çin kreatini üstüne aroma ekleyip veriyorlar. Her gün 1 ölçek alıyorsan da günde belki 5-6 gram alman gerekirken 3 gram bile almıyorsun anlamına geliyor bu ama kreatin elbet kaslarda yeteri kadar birikip vereceği bir + varsa vermeye başlar. Sen bile kararsız kalmışsın, bir süre daha kullanman gerek ayrıca nadir de olsa kreatin faydaları görmeyen insanlar da var burada biz ürüne senin tek yorumunla iyi kötü diyemeyiz. Burada ocean kutuya gerçekten kreatin ekliyorsa piyasadaki diğer kreatinlerin %95'inden alacağının aynısını alıyorsun zaten.

Wheyleri için Alman hammadde diyorlar, firma adlarını paylaşmıyorlar haliyle illa Almanya'dan geliyor diye harika bir hammadde ya da daha doğrusu ilk geldiği haliyle harika bir yarı mamul diyemeyiz ama orada üretilen orada gümrükten çıkan bir üründe en azından hile olma olasılığı düşük. WPC80 bir ürün %73-76 arası bir kuru baz protein oranı veriyor. XPRO, Bigjoy, mysupplement gibi markalardan daha iyi-kötü demek zor. Yakın ürünler bunlar. Sadece 1 servisi 25 gram gösteriyorlar aslında standarda yuvarlarsak 31 gram falan olmalı ki 1 servisten 23 24 gram protein alabilelim haliyle %10 indirime rağmen servis fiyatı 29-30 liralarda kalıyor. Artık bu fiyatı ödeyeceksem muhtemelen hardline alırım daha iyi ya da hammadde tam nerden geliyor bildiğimiz supplementlercom olabilir, İthal scitec ile bile aynı fiyata geliyor servisi... Ama alınmaz bir whey değil. İyi fırsatlar varken alınır diğer birçok yerli markadan iyi aslında kağıt üstünde... Ben gene de sadece lansmanlarda ufak boy kutunun servisi 20-23 tl arasına geldiğinde alınabilir noktasındayım. Hem ufak boy olmasına rağmen servis fiyatı daha iyi oluyor hem yeni bir aroma denemiş oluyorsun hem beğenmezsen uzun bir çile çekmemiş oluyorsun 1 haftada bitirirsin. Beğenirsen lansman bitmeden 2-3 tane daha istersin.

Geri
Yukarı