Proton VPN çok kişisel verileri satar mı?

Deva Bulmam

Decapat
Arkadaşlar, ben Proton VPN kullanıyorum ancak merak ettim. Bu Proton VPN sorun çıkartır mı başıma sizce?

Elbette veri satacağını biliyorum, Meta şirketi bile yapıyor onu. Ama benim kastettiğim reklam için falan filan değil de çok daha özel verilerle ilgili sorun oluşturur mu? Ayrıca VPN'i DeepWeb girip suç işlemek için kullanmayacağım tabii ki. Klasik şeyler, çok da gizli şeyler yapmayacağım ancak yine de endişelendim.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, ben Proton VPN kullanıyorum ancak merak ettim. Bu Proton VPN sorun çıkartır mı başıma sizce?

Elbette veri satacağını biliyorum, Meta şirketi bile yapıyor onu. Ama benim kastettiğim reklam için falan filan değil de çok daha özel verilerle ilgili sorun oluşturur mu? Ayrıca VPN'i DeepWeb girip suç işlemek için kullanmayacağım tabii ki. Klasik şeyler, çok da gizli şeyler yapmayacağım ancak yine de endişelendim.

Şimdiden teşekkürler.
Durmadan hackleniyor veriler caliniyor. O sirkete hic guvenemiyorum.

Şimdiden teşekkürler.
Dediğin gibi suç işleyeceksen direkt satar. Yok ben sadece anatomi çalışıcam dersen ve bunu legal yerlerden yaparsan sorun olmaz. Ya da gidip VPN açıp birisine sallayacam ama oradanda ceza almayım dersen gene satar cezada alırsın.

Veri satma işi olmaz fakat veriler bir suç teşkil edeceği durumda devlet tarafından talep edilebilir durumda. Kullanım ilkelerinde yeterince detay verilmiş. Suç işlediğinizde bu siber suçlarla mücadeleye intikal edecek bir durumdur. Avukatlık masrafına kadar her şeyi sizin üstünüze yıkar. Eğer ki herhangi bir suç işlemiyorsanız bilindik en iyi VPN firmalarından birisi. Dışarıya bilgi sızdırmayan ve bilgi sızması durumunda tüm suçu üstlenebilecek bir firma. Kurumsal kullanımda çevremdeki birçok firma tarafından öneriliyor ve kullanılıyor.

Veri satma işi olmaz fakat veriler bir suç teşkil edeceği durumda devlet tarafından talep edilebilir durumda. Kullanım ilkelerinde yeterince detay verilmiş. Suç işlediğinizde bu siber suçlarla mücadeleye intikal edecek bir durumdur. Avukatlık masrafına kadar her şeyi sizin üstünüze yıkar. Eğer ki herhangi bir suç işlemiyorsanız bilindik en iyi VPN firmalarından birisi. Dışarıya bilgi sızdırmayan ve bilgi sızması durumunda tüm suçu üstlenebilecek bir firma. Kurumsal kullanımda çevremdeki birçok firma tarafından öneriliyor ve kullanılıyor.

Sürekli hackleniyormuş, güvensizmiş falan. Bu bilgileri nereden alıyorlar anlam veremiyorum.

Sürekli hackleniyormuş falan, bu bilgileri nereden alıyorlar anlam veremiyorum.

Hacklenmekten ziyade sunucular suspend duruma geçiyor. Veri sızıntısı ile ilgili geçmişte birkaç defa yaşadığı durumlar vardı fakat o verilerde encrypted durumda olduğu için işe yaramaz durumda. Kurumsal tarafta kullanımda ise araya müdahale girmeyen bir sürümle çalışmakta. Ivanti'nin mantığında çalıştığı için bayağı tercih ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı