ProtonVPN AUR paket hatası

277726

Hectopat
Makaleler
4
Kod:
protonvpn-cli                                                                       ✔
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/protonvpn-cli", line 33, in <module>
    sys.exit(load_entry_point('protonvpn-cli==3.6.0', 'console_scripts', 'protonvpn-cli')())
  File "/usr/bin/protonvpn-cli", line 25, in importlib_load_entry_point
    return next(matches).load()
StopIteration
"python-setuptools" paketini kurdum ama gerekli olan paketleri aşırı fazla. Hepsini kuramadım ve böyle bir paket nasıl olabilir?

Not: Arch based distro kullanmayı bıraktığım için yorumlara cevap veremeyeceğim ama herhangi birisi bu konuda yardım alabileceği için farklı çözümler hakkında yorumlar yapmaya devam edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir paketin bağımlılıklarının yarısını kurup yarısını kurmazsan zaten o paketin "stabil" çalışmasını bırak, çalışması bile fazla mümkün değil. Çalışsa bile tam işlevli çalışmaz, yüklemediğin bağımlılıklardan birine ihtiyaç duyan bir yapısı varsa zaten çalıştıramama olasılığın var. Ki burada da o olmuş. Tüm bağımlılıkları kurarak dene. Bahsettiğin şey 1000+ paket falan değildir diye düşünüyorum.

makedepends=("python-setuptools")

python-setuptools sadece derleme bağımlısı, yani Python dosyalarını kurmaya yarıyor sadece. Çalışması için aşağıdaki paketleri kurman gerekir. Bunlarda bahsedildiği gibi çok fazla değil.

depends=("python-protonvpn-nm-lib>=3.2.0" "python-protonvpn-nm-lib<3.3.0" "python-pythondialog")

python-setuptools sadece derleme bağımlısı, yani Python dosyalarını kurmaya yarıyor sadece. Çalışması için aşağıdaki paketleri kurman gerekir. Bunlarda bahsedildiği gibi çok fazla değil.

Yükledim ama olmadı. Sanırım bir paket de iki kere yazılmış ya da farklı versiyon. Eğer farklı versiyonsa iki tane de kuramadım.
Güncelleme:
Xfce masaüstü ortamına geçince GUI olan versiyonu çalıştı.

Son düzenleme:
Kod:
protonvpn-cli  ✔
Traceback (most recent call last):
 File "/usr/bin/protonvpn-cli", line 33, in <module>
 sys.exit(load_entry_point('protonvpn-cli==3.6.0', 'console_scripts', 'protonvpn-cli')())
 File "/usr/bin/protonvpn-cli", line 25, in importlib_load_entry_point
 return next(matches).load()
StopIteration.
"Python-setuptools" paketini kurdum ama gerekli olan paketleri aşırı fazla. Hepsini kuramadım ve böyle bir paket nasıl olabilir?

ProtonVPN-cli tamamen kaldırıldı ve yerini GUI'ye bıraktı. Şu anda ProtonVPN'in GUI olarak Arch based distrolarda indirmek mümkün değil diye biliyorum. Ama conf dosyasını indirip yapabilirsiniz.

AUR (en) - protonvpn bağlantısından yeni GUI'yi kurun. Linki açtıktan sonra sayfanın altında "SandWarrior67" kullanıcısının verdiği linkteki key dosyasını indirin ve "gpg --import public_key.asc" komutu ile uygulayın. İster Terminalden "pamac build protonvpn" ya da Pamac'ın GUI uygulaması üzerinden uygulamayı yükleyin. Eski sürümlerin desteği kesildi.

Son düzenleme:
ProtonVPN-cli tamamen kaldırıldı ve yerini GUI'ye bıraktı. Şu anda ProtonVPN'in GUI olarak Arch based distrolarda indirmek mümkün değil diye biliyorum. Ama conf dosyasını indirip yapabilirsiniz.

Arttık official olarak destekleniyor.

Not: Arch based distro kullanmayı bıraktığım için yorumlara cevap veremeyeceğim ama herhangi birisi bu konuda yardım alabileceği için farklı çözümler hakkında yorumlar yapmaya devam edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bende çalışıyor.
2021-07-02_13-42.png

Gördüğünüz gibi bende çalışıyor.
Eki Görüntüle 1093448

Bu konuda, ProtonVPN-cli için aldığım hata hakkında yardım istemiştim. GUI zaten çalışıyordu. Ayrıca GUI versiyonunda tcp bağlantı seçimi yapılamıyor. O yüzden cli versiyonu daha güçlü. Bir de not olarak yazdım ama terkrdan söyleyeyim, Arch based distro kullanmayı bıraktım. Debian dağıtıma geçtim. Debian'da da cli versiyon kullanmak yerine ProtonVPN sitesinden dosyaları indirip network Manager ile ayarlayıp bağlantı sağlıyorum. TCP bağlantı daha fazla gizlilik sağlıyor. Tabii ki ne kadar gizlilik sağladığı da tartışılır.

Bu konuda, ProtonVPN-cli için aldığım hata hakkında yardım istemiştim. GUI zaten çalışıyordu. Ayrıca GUI versiyonunda tcp bağlantı seçimi yapılamıyor. O yüzden cli versiyonu daha güçlü. Bir de not olarak yazdım ama terkrdan söyleyeyim, Arch based distro kullanmayı bıraktım. Debian dağıtıma geçtim. Debian'da da cli versiyon kullanmak yerine ProtonVPN sitesinden dosyaları indirip network Manager ile ayarlayıp bağlantı sağlıyorum. TCP bağlantı daha fazla gizlilik sağlıyor. Tabii ki ne kadar gizlilik sağladığı da tartışılır.
2021-07-02_13-54.png

Bende TCP sorunu da yok. Dediğim gibi tam sürümü kurun. Belki bir gereksinim eksikliğinden bağlanmama sorunu olabilir.

Geri
Yukarı