Çözüldü Prototype 2 Kasma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gambit

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bugün Prototype 2 oynamak istediğimde oyunun kastığını gördüm. Fakat başka oyunlar oynamak istediğimde böyle bir sorun yok. Örnek vermek gerekirse Battlefield 3, Crysis 2, Future Soldier, Sniper Elite V2 gibi oyunları oynamak istediğimde en yüksek grafikte ve en yüksek çözünürlükte 60 FPS görebiliyorum. Ama Prototype 2 kasıyor. Bilgisayarımın özellikleri şöyle;

İşletim sistemi Windows 7 Ultimate
Ekran kartı HIS ATI Radeon HD5770 IceQ5 Turbo
İşlemci Intel Pentium Processor E5400
2 GB 800 MHz Kingston RAM
320 GB HDD

Bilgisayarımın temel olarak özellikleri böyle. Sizce bu oyunda kasmasının sebebi ne olabilir ?

Edit: Bu arada bilgisayarımda virüs bulunmamaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
nuked kardeşim sisteminin işlemcisi ve RAM'i gayet iyi ama ekran kartın yetersiz. HD 4650 ortalama bir kart ve günümüz oyunları için pek yeterli değil. Ayrıca 8 MG cache oyunları ultra'da oynamanı sağlamaz bunu belirtelim. ghostlead98, işlemcin i3 ama hangi model? Bazı i3'ler çift çekirdek ayrıca ekran kartını bilmeden nasıl söyleyebiliriz oyunun neden kastığını? Ekran kartı modelinide belirtirsen daha rahat bir şey söyleyebiliriz. Bende bugün yükledim oyunu ama ben rahatlıkla oynuyorum. 8 GB RAM'in ilk defa avantajını gördüm.

4670 Kardeş :D

buzb7.png

Windows 7 Service Pack 1 64Bit
Intel i5-750 2,66Ghz @3,4Ghz overclock(Corsair H100)
Ati 4850 x2 1Gb Ekran kartı(GPU@700Mhz VRAM@1100Mhz overclocklu)
Kingston 4x 1600Mhz 4Gb DDR3 Ram
Cooler Master 620M 620Watt güç kaynağı Peak:700W
Windows un kurulu olduğu disk te Corsair Force 3 SSD
-----------------------
Oyunu 1360x768 çözünürlükte olmasına rağmen 17-22Fps ile oynuyorum herşey en düşükte illa razorunkini mi indircem sistemimde hiç böyle bi durum yaşamamıştım bütün yazılımlar driverlar 64-Bit vede güncel

----------------------------------
Edit:steam_api.dll ile prototype2engine.dll i internetten bulup orjinalleriyle değiştirdim fps nerdeyse 2 katına çıktı ama hala rahat oynanabilir değil vede bunu yaptıktan sonra bozulmalar oldu grafiklerde hatada verdi.
Rahat rahat oynayabileceğimiz bi yol yokmu

Son düzenleyen: Moderatör:
Beninkide kasıyor yardım edin:redface::redface:

SİSTEM:
işlemcil: AMD phenom(tm) 9600 Quad-Core Processor 2.30 GHz

yüklü bellek (RAM): 4.00 GB (kulanılabilir miktar:3.00 GB)

sistem türü: 32 bit işletim sistemi

Biraz konuyu hortlatmış gibi olacağım ama Oyunu steam dan satın aldım ve çok fazla kasıyor yok mu bunun bir hal çaresi. Bir el atı verseniz. Bir çok yer de bir çok mesaj var post var denedim olmadı kesin sonucu yok mu bu oyunun.

benimkide kasıyor windows 10 da
EKRAN KARTI:ATI Radeon™ HD 5570 2 GB
Yardıma İhtiyacım Var

EKRAN KARTI:ATI Radeon™ HD 5570 2 GB
Yardıma İhtiyacım Var

Geri
Yukarı