Çözüm Prototype 2 Operation Flytrap Claw Pounce Bölüm Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
24
Merhaba arkadaşlar, ilginç oyunun ilginç hataları ve çözümleri olarak bir hata ile karşılaştım ve bunun çözümünü anlatmak istiyorum. Oldukça saçma bir çözüm. :D

Oyunda "Operation Flytrap" adlı bir bölüm var ve bu bölümde "Claw" özelliğinizi kazandıktan sonra bir hata ile karşılaşabiliyorsunuz. Oyun sizden işaretlenen askerleri öldürmenizi istiyor ama ortada herhangi bir işaretlenen asker olmadığı için orada tıkanıp kalıyorsunuz, bölüm hiçbir şekilde işlemiyor.

prototype2-1.png

Alt tarafta üçgen logolu askerlere saldırmanızı istiyor ama gördüğünüz gibi başlarında üçgen logolu hiçbir asker gözükmüyor.

Gelelim çözüme...

2 adet çözüm yolu var, benim bulabildiklerim bunlar.

• Oyun açıkken Görev Yöneticisi'ne giriyoruz ve "prototype2" işlemini buluyoruz ve sağ tıklayıp "Ayrıntılara git" diyoruz.
  • Daha sonra "prototype2.exe" işlemine sağ tıklayıp "Benzeşmeyi ayarla" diyoruz, karşımıza çıkacak olan pencerede oyuna atanmış olan çekirdekleri görüyorsunuz. Bu oyun çok eski olduğunden ve sevgili Activision'ın oyuna herhangi bir güncelleme getirmemesinden dolayı oyun fazla çekirdek gördüğünde saçmalıyor, bizim bu fazla çekirdeklerden kurtulmamız gerek.
  • İlk sırada olan "Tüm işlemciler" kısmının tikini kaldırıyoruz ve sadece "CPU 0"ı tikli bırakıyoruz, yani oyun sadece tek çekirdek kullanacak. Daha sonra "Tamam" deyip çıkıyoruz ve oyunumuza dönüyoruz.

prototype2.png

Bu yaptığımız ayarın işlemesi için bölümü yeniden başlatmanız gerekebiliyor. Checkpoint'ten de başlatabilirsiniz ancak işe yaramayabiliyor.
Artık gördüğünüz gibi askerler işaretleniyor ve öldürmemizi istiyor.

prototype2-2.png

Bir diğer çözüm ise oyunun ayarlarına girip "V-Sync" ayarını aktifleştirmek, bu da bir alternatif çözüm.

Bölümü geçtikten sonra bu yaptığınız tüm işlemleri geri alabilirsiniz, bu çözüm sadece bu bölüm için.

Günümüz bilgisayarları bunun gibi eski oyunlar için fazla güçlü olduğu için, bazı oyunların tickrate değerleri allak bullak olabiliyor. İşlemci çekirdeklerini kısıtlamak, kare hızını sabitlemek, gelişmiş grafikleri etkinleştirmek gibi alakasız ayarlar, uçan tickrate değerlerini geri indirdiği için oluşan buglar da ortadan kalkıyor.

Ufaktan hortlattık ama müptelalarına çözüm benden gelsin, askerin üstüne atlama kısmına gelmeden hemen önce oyun ayarlarından düşürebildiğiniz en düşük çözünürlüğe inip göreve devam edin. Görevi başarı ile tamamlamış olacaksınız. Ardından çözünürlük ayarlarınızı düzeltip devam edebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, ilginç oyunun ilginç hataları ve çözümleri olarak bir hata ile karşılaştım ve bunun çözümünü anlatmak istiyorum. Oldukça saçma bir çözüm. :D

Oyunda "operation flytrap" adlı bir bölüm var ve bu bölümde "claw" özelliğinizi kazandıktan sonra bir hata ile karşılaşabiliyorsunuz. Oyun sizden işaretlenen askerleri öldürmenizi istiyor ama ortada herhangi bir işaretlenen asker olmadığı için orada tıkanıp kalıyorsunuz, bölüm hiçbir şekilde işlemiyor.

Eki Görüntüle 1273018

Alt tarafta üçgen logolu askerlere saldırmanızı istiyor ama gördüğünüz gibi başlarında üçgen logolu hiçbir asker gözükmüyor.

Gelelim çözüme...

• Oyun açıkken Görev Yöneticisi'ne giriyoruz ve "prototype2" işlemini buluyoruz ve sağ tıklayıp "ayrıntılara git" diyoruz.
  • Daha sonra "prototype2.exe" işlemine sağ tıklayıp "benzeşmeyi ayarla" diyoruz, karşımıza çıkacak olan pencerede oyuna atanmış olan çekirdekleri görüyorsunuz. Bu oyun çok eski olduğunden ve sevgili Activision'ın oyuna herhangi bir güncelleme getirmemesinden dolayı oyun fazla çekirdek gördüğünde saçmalıyor, bizim bu fazla çekirdeklerden kurtulmamız gerek.
  • İlk sırada olan "tüm işlemciler" kısmının tikini kaldırıyoruz ve sadece "CPU 0"ı tikli bırakıyoruz, yani oyun sadece tek çekirdek kullanacak. Daha sonra "tamam" deyip çıkıyoruz ve oyunumuza dönüyoruz.

Eki Görüntüle 1273021

Bu yaptığımız ayarın işlemesi için bölümü yeniden başlatmanız gerekebiliyor. Checkpoint'ten de başlatabilirsiniz ancak işe yaramayabiliyor.

Eki Görüntüle 1273022

Bir diğer çözüm ise oyunun ayarlarına girip "V-Sync" ayarını aktifleştirmek, bu da bir alternatif çözüm.

bölümü geçtikten sonra bu yaptığınız tüm işlemleri geri alabilirsiniz, bu çözüm sadece bu bölüm için.

Çok teşekkür ederim, yıllar sonra bir prototype 2 oyayayım demiştim tilt oldum. Sayende hatayı çözdük :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Oyunda "operation flytrap" adlı bir bölüm var ve bu bölümde "claw" özelliğinizi kazandıktan sonra bir hata ile karşılaşabiliyorsunuz. Oyun sizden işaretlenen askerleri öldürmenizi istiyor ama ortada herhangi bir işaretlenen asker olmadığı için orada tıkanıp kalıyorsunuz, bölüm hiçbir şekilde işlemiyor.

Eki Görüntüle 1273018

Gelelim çözüme...

• Oyun açıkken Görev Yöneticisi'ne giriyoruz ve "prototype2" işlemini buluyoruz ve sağ tıklayıp "ayrıntılara git" diyoruz.
  • Daha sonra "prototype2.exe" işlemine sağ tıklayıp "benzeşmeyi ayarla" diyoruz, karşımıza çıkacak olan pencerede oyuna atanmış olan çekirdekleri görüyorsunuz. Bu oyun çok eski olduğunden ve sevgili Activision'ın oyuna herhangi bir güncelleme getirmemesinden dolayı oyun fazla çekirdek gördüğünde saçmalıyor, bizim bu fazla çekirdeklerden kurtulmamız gerek.
  • İlk sırada olan "tüm işlemciler" kısmının tikini kaldırıyoruz ve sadece "CPU 0"ı tikli bırakıyoruz, yani oyun sadece tek çekirdek kullanacak. Daha sonra "tamam" deyip çıkıyoruz ve oyunumuza dönüyoruz.

Eki Görüntüle 1273021

Eki Görüntüle 1273022

bölümü geçtikten sonra bu yaptığınız tüm işlemleri geri alabilirsiniz, bu çözüm sadece bu bölüm için.

Arkadaşlarım yine olmuyorsa girin tarayıcınızda ölümüne sekme açın bilgisayarınızdaki 2-3 oyunu açın sonra girip tekrar deneyin yukarıdakı arkadaşımızın dediği gibi her şeyi düşüğe alın kısacası işlemciyi yoracak her şeyi yapın, iyi oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı