PS/2 klavyeyi USB'ye çevirme

Usb kabloyu demiyorum, kestiğin ps2 kablosunu tekrar ek yaparsan yazılımsız falan eskisi gibi çalışması lazım. Sırf yazılımla bitmiyo klavyenin içindeki devreyi değiştirmen gerekir yani nasıl bir devre tasarlayacagını bilmen gerekir, yazılım ise ayrı bir bilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
usb kabloyu demiyorum, kestiğin ps2 kablosunu tekrar ek yaparsan yazılımsız falan eskisi gibi çalışması lazım. Sırf yazılımla bitmiyo klavyenin içindeki devreyi değiştirmen gerekir yani nasıl bir devre tasarlayacagını bilmen gerekir, yazılım ise ayrı bir bilim,

Ben hiç girmeyim o zaman o konular eski haline getirip ara kablo alayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

benim elimde de eski bi klavye vardı ps/2 girişli, usb'ye çevirmek istedim.. acil bi ihtiyacım mı var, hayır. sadece kendi bilgilerimle ortaya bişey çıksın, yapabilirsem laptopumda kullanırım dedim ve bunu diyen her türk genci kabloları kesip usb kablolarını renklere göre kehimledim olmadı, pc tanımadı. daha sonra forumlarda gezerken lüzumsuz caydırıcı arkadaşların milleti ps/2-usb converter a yönlendirdiğini gördüm. len didim bu converterin içinde ne varda çeviriyor?

bunun devre şemasını buldum internetten ve bu entegreleri sağlayıp küçük bi devre kurmaya karar verdim, şu an entegreleri almaya gidiyorum, sonuçları da paylaşırım.
devre şemasının screenshot'u: Make Your Own Usb Keylogger Hardware.w654 - Hızlı Resim

internette baya çözüm arayan var ama klavyeleri ziyan etmişler. burdan fayda sağlayan olursa ne mutlu bana :)

FLY5QSYGU3UHV7I.MEDIUM.jpg

Hem ps/2 klavye de hem de USB klavyede 4'lü kablo vardır. Bazılarının dediği gibi 8'li değil.
ps/2 bağlantısı; besleme, toprak, data, ve clock
USB bağlantısı; besleme, toprak, data+, data-
Yukarıda görüldüğü gibi besleme beslemeye, toprak toprağa bağlanır. Buraya kadar sorun yok. Esas sorun data bağlantılarını bağlamaya çalıştığınızda yaşanır. Çünkü ps/2 da data bir kablo üzerinden giderken diğer kablo senkronizasyon için kullanılır. USB de ise data + ve - olmak üzere iki kablo üzerinden taşınır. Dolayısıyla sıradan bir bağlantıyla çalıştıramazsınız. ps/2 yu USB'ye bağlamak için entegreli bir devreye ihtiyaç vardır. Sonuç olarak evde iki dakikada kes birbine bağla yaparak çalıştıramazsınız.

Geri
Yukarı