PS/2 girişi USB girişe çevirme

acetheodor

Hectopat
PS/2 girişini USB girişine çevirmek istiyorum. Klavye için. Nasıl yapabilirim? USB kablosunda 4 ince kablo var Power(+), ground(-), data(+), data(-) olarak bunda ise 5 giriş var nasıl bağlamam gerek? Bağlanır mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20201205_144425.jpg
    IMG_20201205_144425.jpg
    99,6 KB · Görüntüleme: 196
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum aynısını ben yaptım hatta yabancı bir forumda okudum baktım. En azından doğru bağladım ama nasıl desem çalışmıyor. Hatta lehimlemeye çalışırken devre hemen zarar gördü galiba çok önemli değilse cihazı oynamaya değmez.

Dönüştürücü var da işte, dedim uğraşmadan çevireyim diye. Işık yanıyor kapanıyor sadece pinleri farklı yere mi tutuyorum diye düşündüm.

Lehimlerken çok yüksek sıcaklıkta tutmayın. @Megaton zarar verdim demis ama belki başka bir sorun vardir. Kolay zarar verilmez eğer doğru malzeme ile yapılırsa. 🙂

Şemasını buldum eğer doğruysa yapmaya uğraşacağım değilse zaten dönüştürücüm var eyvallah :)

Dosya Ekleri

• PS2pinstoUSBpins4mousemod.png
    PS2pinstoUSBpins4mousemod.png
    20,5 KB · Görüntüleme: 191
PS/2 girişte 5 kablo girişi var USB' de 4 o yüzden ne yaparsam yapayım bağlanmadı ben de çeviriciden kullanmaya devam ediyorum yani olmuyor.
Bu arada bulunmayan klavye bu zabıt katipliğinde adliyeler kullanıyor Fujitsu KB400 klavye F'di Q yaptım.
Hocam 5 kablo var derken? Bir kablo (-) kutbunun yedeği olabiliyor. Resim atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı