PS 3'e PS 4 yazılımı yüklenirse PS 4 oyunları PS 3'te oynanır mı?

Şöyle düşün PS3'de neredeyse bütün oyunları 720P de oynuyorsunuz. PS3 super Slim modelinde hayli hayli kasan oyunlar vardı. Yüklerseniz sadece yüklemiş olursunuz.

Hort.
Bununla bir olay gerceklestiydi PS4 güncelleme dosyasıyla PS3 guncelliyordular ve PS3 PS4 sistemi ile çalışıyordu bayağı bayağı ama Sony o yöntemi fixlemiş.

En başta altyapı farklı. PS3, IBM'in geliştirdiği CELL mimarisini kullanırken PS4'de bildiğimiz x86 mimarisi var. PS3'ün PPE ve SPE tasarımı teoride çok güçlü olsa da kullanılması çok zor. Duyduğuma göre SPE'de "hello world" yazdırabilmek için 120 satır kod gerekliymiş.

Bu konu niye hortladı bilmiyorum ama hem PS3 ile PS4 arasında ciddi bir mimari farkı var hem de iki cihaz arasında bir nesil farkı var.
Öyle bir mantık yok yani.

Bu konu niye hortladı bilmiyorum ama hem PS3 ile PS4 arasında ciddi bir mimari farkı var hem de iki cihaz arasında bir nesil farkı var.
Öyle bir mantık yok yani.

Hocam aslında bu olay denenmişti sadece PlayStation 4'ün işletim sistemi çalıştırıldı ama oyun konusunu unutun. Şu an ne oldu bilmiyorum YouTube'da videosu vardı kaldırıldı bayağı zaman geçti üzerinden.

Yeni konular

Geri
Yukarı