PS 4 alıp Series X almak mantıklı mı?

MUROCANX

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. PS5 alacaktım lakin aklıma birkaç soru takıldı oyuna verebilecek ekonomik güç var ama vermekte istemiyorum o kadar para açıkçası Spider-Man TLOU GoW gibi özel oyunlar oynamak istiyorum biraz baktıgımda bu özel oyunları PS4 Pro'da da oynayabilirim bu kadar parayı PS5 ithalatcı garantili alacağıma giderim 2 çı elden ucuza PS4 Pro alıp özel oyunları oradan ve Xbox Game Pass'ten yararlanıp daha fazla oyun oynabilirim. PS5 alacaktım sırf bu Sony Türkiye'den çekilmesi ve Türkçe dil desteklerinizi olmaması VESA'yle olmasından pek içime sinmedi.

Neyse sorum şu.

PS4 Pro + Xbox Series X

Ya da.

PS5 Slim (fark etmez) + Xbox Series S

Kırık PS4 Pro fiyatları yüksek olduğu için düz PS4+Series X diyebilirim, PS5+Series X'den daha iyi bir ikili olurlar bence. Series X zaten güncel konsol olarak elinizde bulunur PS4'de kırık olacağı için Sony oyunlarını veya diğer oyunları bedava oynayabilir hatta mod veya yama da kurabilirsiniz. PS5+Series S olacaksa büyük ihtimalle ana konsol PS5 olur. Peki bu durumda Series S hangi ihtiyaçları karşılar? Eğer geriye dönük uyumlu oyunlardan yoksun kalmaz istemezseniz veya en kötü geliştirici modunda kalsın arada sırada emulatörden oynarım derseniz PS5 yanına da Series S alınabilir fakat PS Store çok pahalı bunu da belirteyim. Yanlış hatırlamıyorsam God Of War Ragnarok bile 2000 TL olmuştu. Orjinal PS4 pro hakkında da 5-10 Sony oyunu alırım yeter derseniz o da olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı